Z PLOCHY | Tomáš Břečka po zápase v Hradci Králové

15.02.2024
04.02.2024

Slovácko v generálce podlehlo ruskému Tosnu. V neděli letí domů

11.02.2018, neděle, 14:44

Ofenzivní hráči Slovácka vyšli v závěrečném zápase na herním soustředění v Turecku naprázdno. Jediným střelcem celku z Uherského Hradiště v sobotním přípravném utkání byl krajní obránce Jan Juroška. Ani jeho trefa ale čtrnáctému týmu HET ligy vítězství nepřinesla.

Svěřenci trenéra Michala Korduly, který v neděli slaví čtyřicáté narozeniny, v generálce na druhou polovinu sezony podlehli ruskému týmu FK Tosno 1:2.

„Protože jsme zápas prohráli, s výsledkem spokojení nejsme. Narazili jsme však na kvalitního soupeře, kterým byl nepříjemný hlavně v obranném bloku. Hrozil rychlými protiútoky. V tomto byl soupeř výborný,“ ocenil protivníka Michal Kordula.

Podle čerstvého čtyřicátníka splnil závěrečný přípravný duel očekávání. „Byla to super prověrka před ostrým ligovým startem,“ říká Kordula. „Spousta soupeřů bude na nás hrát podobným způsobem jako Tosno,“ upozorňuje.

Slovácko sice herně nezklamalo, ale převahu nedokázalo vyjádřit brankami. Zato Rusové nekompromisně trestali chyby protivníka. V 10. minutě otevřel skóre nepokrytý Trujic, jenž po autovém vhazování poslal míč do sítě.

Moravané ve zbytku první půle ovládali hru, ale proti organizovanému soupeři se nedostali do vyložené šance. Naopak hráči Tosna byli nebezpeční v rychlých protiútocích. Podobný scénář měl i druhý poločas. V 55. minutě po standardní situaci Slovácka přišel rychlý brejk, na jehož konci byl Melkadze.

Šumulikoski a spol. dál dobývali polovinu soupeře. Výsledkem převahy byla kontaktní branka Jurošky, který se trefil po parádním vysunutí od Sadílka.

Slovácko mělo dvě šance na vyrovnání, ale přihrávka Kubaly nenašla adresáta a Rezek v závěru střílel těsně vedle.

• riedlss - 12.02.2018, pondělí, 20:47
    (0)

Jinak Baník musíme rozšlapat. Kluci tam musejí nechat vše.

• riedlss - 12.02.2018, pondělí, 20:00
    (0)

Budu se opakovat, ale od Irakliho nic nečekám. V tomto dávám Vajdikovi za pravdu. Za Slovácko si ještě pořádně nečutl a jestli si někdo myslí, že bude sypat gól za gólem tak to prrrrr. Ikdyz bych to moc přál. Česká liga není zázrak a Gruzínská už vůbec ne. Tím ale nechci nikoho podceňovat. Minimálně bude konkurence v útoku což je u mladých hodně důležité. Nikdo nemá místo jasné. A Ostrava, to je teď jiná paráda. Upřímně Baníku setrvání v první lize přeju. A Slovácku samozřejmě také!!! Bude to zajímavá část sezóny :)

• eLucky - 12.02.2018, pondělí, 13:52
    (0)

to vajdik: Mne je to uprimne uplne jedno kdo bude hrat tak nebo tak, hlavne dyz se Slovacko zachrani a bude nadale hrát dustojnou roli v lize;)

• vajdik - 12.02.2018, pondělí, 13:43
    (0)

eLucky, řekneme si v květnu jaká byla ta realita jo ;-) snad se mýlím a útočník vystřílí Slovácku záchranu :)

• eLucky - 12.02.2018, pondělí, 12:55
    (0)

to vajdik: Usuzovat z teho klidne mozes, ale to este neznamena, že se tvůj úsudek přibližuje vůbec realitě;)

• vajdik - 12.02.2018, pondělí, 12:31
    (0)

eLucky - já usuzuju z toho, že došel do přípravy hráč který po nějakém težším zátěžovém tréninku začal mít svalové potíže.. Herně jsem ho vidět nemohl odehrál poločas a pak 20minut přípravy tuším..dle záznamů videa na branku nevystřelil.. Nechme se překvapit - ale jak u Koneho tak i u tohoto hráče nečekám že bude spasitelem na pozici utocnika. Nechme se překvapit ;-)

• eLucky - 12.02.2018, pondělí, 12:27
    (0)

to vajdik: Ty hodnotíš nového útočníka na základě žádného zápasu v přípravě, v kterém bys ho viděl?:D Tož to si dobrý!:D Nebo snad byls v turecku na té přípravě?:D

• vajdik - 12.02.2018, pondělí, 12:15
    (0)

Greife - pouze to, že Baník dle jmen v zimě posiloval a že nás tam nečeká nic lehkého, za karty žádný hráč FCS nemá stopku a posila do utoku že se prozatím nejeví lepe jako Zajíc a Kubala - neumíš číst :-D Nebo to chceš přeložit do jazyka tvého kmene? Bože bože...

• Greif - 12.02.2018, pondělí, 12:10
    (0)

A co jako vajdiku co nám tím básník chce říct ?

• vajdik - 12.02.2018, pondělí, 11:56
    (0)

Sestava Baníku v generálce se Slavií (1:2): FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera (46. Breda), Psyché (46. Šindelář), Procházka, Fleišman (70. Azackij) – Hrubý, Hlinka (46. Jirásek) – Mičola (46. Granečný), Fillo (79. Stáňa), de Azevedo (79. Sus) – Poznar (46. Diop).

• vajdik - 12.02.2018, pondělí, 11:53
    (0)

Proti Jihlavě dostal žlutou pouze Hofi - tuším že šestou..nikdo více, takže Navrátil i Sumi, kteří mají v kolonce 4 ŽK už seděli v nějakém předešlém zápase. V generálce nehrál ani Krejčí - takže nevím zda u něj jde o lehké zranění nebo Simenoeho záměr utajit základní sestavu :-) U toho útočníka jsem bohužel skeptický, přišel ze soutěže která je horší urovně než nase HET liga..nečekám tedy od něj že bude tím rozdílovým utočníkem a rozhodně že bude lepší jak Zajíc či Kubala... A to je bohužel špatně!!! Můj názor je ten,že bylo lepší třeba dovést nej střelce druhé slovenské ligy, ten hráč by třeba minimálně zapadl co se týče jazykové zdatnosti a adaptace klimatických podmínek. No nechme se překvapit - ale ten Baník má tu sestavu dle jmen fakt super :( a pak Sparta...a do Olomoooca...

• kecipep - 12.02.2018, pondělí, 11:28