04.02.2024
30.11.2023

Slovácko třikrát inkasovalo i v Sokolově + VIDEO Ohlasy trenérů

12.10.2008, neděle, 17:06

Při výpravě do nejzápadnějšího druholigového místa přivítaly fotbalisty Slovácka nevlídná mlha a chlad. A zakaboněné obličeje hráčům vydržely i po zápase. Domácímu Baníku Sokolov podlehli 0:3 a po 11. kole tak zůstanou se dvanácti body hluboko ve spodní polovině tabulky. Tři góly inkasovalo Slovácko i v předchozích duelech v Mostě a Třinci. Navíc tým přišel o dva útočníky. Chmelíček i Čtvrtníček totiž dostali čtvrtou žlutou kartu a příští sobotu proti Bohemians 1905 tak nenastoupí.

Pro tým je porážka další tvrdou ránou. Poslední výsledky přitom konečně dodaly slovácké fotbalové veřejnosti aspoň kapku optimismu. Slovácko totiž postoupilo v poháru přes ligové Brno a poté porazilo juniorku Sparty. Kouč Ladislav Jurkemik proto ponechal vítěznou sestavu, do které pouze vrátil stopera Formánka místo Hrotka.

Slovácko začalo utkání na rozlehlém stadionu sympaticky a kombinační hrou sklidilo uznání i od domácích fanoušků. Snaha ale vyvrcholila jen nebezpečnou Chmelíčkovou střelou z dálky, kterou domácí obrana se štěstím zblokovala na roh.

Sokolov se postupně zlepšoval, před slováckou bránou bylo stále častěji rušno. Zasloužená odměna pro domácí hráče

Baníku přišla ve 32. minutě, kdy Filipko vyboxoval míč jen k Vaněčkovi, kterému rychlý pokus o střelu vyšel parádně. Zpoza vápna přehodil vyběhnutého brankáře a Kubáň zaskakující na čáře už míč nedokázal dostatečně přizvednout - 1:0.

Vstřelený gól svěřence domácího kouče Martina Haška ještě více podpořil. Ve 39. minutě protáhl Filipka ránou z dálky Salák a slovácký brankář v rámci fair- play přiznal, že střelu tečoval.

O šest minut však musel podruhé tahat míč ze sítě. Berger zbytečnou přihrávkou dozadu našel jen soupeřova útočníka Jirouše, který se na hranici pokutového území zbavil Inemana a obstřelil Filipka - 2:0.

Gól do šatny ještě víc srazil slovácké sebevědomí. A tak i po změně stran úřadovali domácí. Nejprve z přímého kopu zkoušel zaskočit brankáře Podrazký, ale Filipko na nečekanou střelu stačil reagovat.

V 50. minutě byl už ale i Filipko krátký. Po trestném kopu zůstalo hned několik hráčů nepokrytých na zadní tyči, první střelu sice Filipko vyrazil, poté však na brankové čáře lehce dorážel Čada - 3:0.Na Filipka se poté navíc po chybě obrany řítil z úhlu Vaněček, křížnou střelou však minul brány.

Až poté se ukázali i hráči Slovácka. Tvrdá rána z dálky v podání Inemana v 60. minutě, kterou s potížemi boxoval domácí brankář Ilizi, byla ale vůbec prvním přesným pokusem hostujícího celku v zápase.

Sokolov - Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 32. Vaněček, 45. Jirouš, 50. Čada. Rozhodčí: Ochotnický - Pospíšil, Koval. ŽK: 13. Chmelíček, 49. Stýskala, 90. Čtvrtníček (všichni Slovácko). ČK: 90. Hájovský (Sokolov). Diváci: 1810.

Sokolov: Ilizi - Kaplan, Kura, Hájovský, Čupr - Podrazký, Čada, Šmerda, Vaněček (79. Jungman) - Jirouš (75. Procházka), Salák (64. Duchnič).

Slovácko: Filipko - Němčický, Formánek, Ineman, Lysoněk - Kubáň (73. Perůtka), Stýskala, Randa, Berger (46. Matůš), Gonda - Chmelíček (73. Čtvrtníček).