Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Slovácko - Teplice 0:0, domácí doplatili na špatnou koncovku

28.04.2012, sobota, 18:18

Fotbalisté Teplic potvrdili, že na hřištích soupeřů se jim v jarní části ligové sezony daří. Ve 27. kole uhráli na stadionu Slovácka bezbrankovou remízu, ačkoli několikrát měli namále.

Slovácko doplatilo na neproměňování vyložených příležitostí, střelecky vyšlo naprázdno počtvrté z posledních pěti zápasů. Teplice sice měly s výjimkou závěrečných dvaceti minut mírnou územní převahu, do koncovky se však nedostaly.

"Bohužel se musím opakovat. Doplácíme na koncovku. A to i přesto, že dnešní zápas měl větší kvalitu než naše poslední nešťastné vystoupení s Hradcem," poznamenal po utkání trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Slovácko po debaklu v posledním domácím vystoupení s Hradcem Králové 0:3 začalo hodně opatrně, prohru ale dnešní remízou příliš nenapravilo. V jeho taktice převládalo defenzivnější pojetí hry.

Režii hry ve středu pole přenechalo soupeři, kterého ale do střeleckých šancí nepouštělo. Z územní převahy mnoho tepličtí fotbalisté nevytěžili. Jejich kombinační akce končily na stoperské dvojici Trousil, Košút, na brankáře Melichárka letěla za poločas pouze jedna přímá střela.

Ovšem domácí tým využíval každou možnost k bleskovým výpadům. Teplická obrana byla hodně děravá a jednoduchým kombinačním akcím čelila jen s velkými obtížemi.

Čisté konto si hosté udrželi v první polovině jen zásluhou brankáře Grigara a také nešikovnosti středopolaře Volešáka. Ten v průběhu tří minut trestuhodně naložil s nabídnutými šancemi.

První mu předložil ve 14. minutě teplický stoper Lukáš, který poněkud ledabyle přihrál zpět vlastnímu brankáři. Chybu vystihl Volešák, který ale místo přehození vybíhajícího gólmana jen napálila míč do jeho těla.

O tři minuty později Hlúpik unikl po pravé straně, jeho přihrávka prolétla mezi nohama jednoho z teplických zadáků a míč se dostal ke zcela volnému Volešákovi. Stejně jako v prvním případě ovšem slovácký fotbalista pouze trefil padajícího brankáře.

Těsně před přestávkou si Slovácko vypracovalo třetí vyloženou šanci. Obránce Reinberk oklamal při svém úniku po pravé straně dva protihráče, kličkou se dostal ve středu pole do slibné pozice, jeho přízemní střela těsně minula tyčku.

Nejvydařenější herní pasáží se blýskly Teplice hned po změně stran. Náznak útočného fotbalu nastartovala Sivova rána.

Brankář Melichárek mezi obránci uviděl míč až na poslední chvíli a stačil jej pouze vyrazit ke zcela volnému Jindráčkovi, jehož zakončení ale chyběla přesnost. I když se Teplice snažily o ofenzívnější pojetí, další gólovou příležitost si už nevypracovaly.

Z obranné ulity se Slovácko vytáhlo až v posledních dvaceti minutách. Z územní převahy se dostal do dvou vyložených šancí, které zlikvidoval brankář Grigar. Nejdříve vyrazil střelu Hlúpika a vzápětí stačil krýt i hlavičku Doška a následnou snahu o dorážku Hlúpika. Branky se ale diváci ani ve druhém domácím vystoupení Slovácka nedočkali.

Teplický kouč Petr Rada nejvíce vyzvedl výkon brankáře Grigara. "Několikrát nás podržel. Vychytal svou třináctou nulu. Je to pro mě v současné době brankář, který by měl být v nominaci na mistrovství Evropy. Pokud brankář vychytá tolik nul, tak musí něco znamenat."

1.FC Slovácko - FK Teplice 0:0 (0:0)
Slovácko: D. Melichárek - P. Reinberk , J. Trousil , T. Košút , L. Kubáň - F. Hlúpik , V. Daníček , M. Kordula , L. Volešák (64. J. Lukáš ), D. Pavelka - L. Došek
Teplice: T. Grigar - T. Vondrášek , P. Lukáš , M. Smejkal , A. Rosa - P. Dolejš (82. V. Stožický ), M. Siva , Š. Vachoušek , V. Ježdík , E. Vůch - M. Jindráček (90. L. Zoubele )
Žluté karty: 55. M. Kordula , 68. T. Košút , 82. F. Hlúpik - 19. M. Jindráček , 84. P. Lukáš
Rozhodčí: L. Kovařík - O. Pelikán , P. Peřina
Počet diváků: 4457 (55% z kapacity 8121 diváků)