Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Slovácko - Sparta 0:2, body za druhou půli, zlepšení přinesli náhradníci

15.06.2020, pondělí, 10:00

Sparťanští fotbalisté se protrápili poločasem, až střídající hráči vnesli do jejího projevu v utkání 30. kola nejvyšší soutěže na Slovácku život. A díky jejich souhře dali dva góly, vyhráli 2:0 a posunuli se na třetí příčku.

První branku vstřelil po hodině hry Vindheim, druhou Kanga, který byl u zrodu první gólové akce. Vindheim usměrnil střelu dalšího náhradníka Karlssona.

Druhý gól padl po akci Tetteha, jeho střelu srazil Daníček ke Kangovi a ten měl snadnou cestu ke svému dvanáctému zásahu sezony.

„Po přestávce rozhodla kvalita, vsadil jsem na rychlostní typy a povedlo se to,“ uvedl sparťanský kouč Kotal.

Slovácko, které ještě bojovalo o šanci na elitní šestku, může žehrat na špatnou koncovku. Za prvních sedmnáct minut mělo tři velké šance, ale útočník Zajíc je neproměnil

Tu největší měl v úvodu druhé půle Návratil, ale ze šesti metrů bránu vysoko překopl. Nevídaný moment.

Hosté měli problémy vzadu, nestíhali zastavovat rychlé akce soupeře. Sami se k ničemu nedostali, od nich to byla hra po vápno.

Po přestávce přišlo zlepšení, oživení přinesli střídající Karlsson s Tettehem, který v útoku nahradil nevýrazného Drchala.

Ten nastoupil v základní sestavě po víc než dvanácti měsících, za poslední rok odehrál jen pár minut nedávno v Karviné. A návrat se mu vůbec nepovedl.

Sparťanský trenér Kotal udělal v sestavě proti minulému kolu hned sedm změn, jeho tým totiž ve středu čeká semifinále poháru s Plzní. „Sled zápasů je rychlý a zápas s Plzní ukáže, zda jsme na dobré cestě,“ řekl Kotal, který do duelu na Slovácku pak poslal Vindheima s Kangou, kteří nakonec rozhodli.

Vindheimově trefě však přecházel zřejmě ofsajd, resp. celé souvislé akci, která k brance vedla. Na jejím začátku Kanga vysunul Vindheima, který byl podle televizního záznamu v těsném ofsajdu, byť záběr není zcela průkazný.

Následný centr prolétl pokutovým územím, pro míč si doběhl Karlsson, vyhnul se protihráči a vystřelil. Těsně před Porcalem usměrnil míč do sítě právě Vindheim. Tou dobou v ofsajdu nebyl, což zřejmě prozkoumal videoasistent, proto branka platila.

„Jsme zklamaní, dvakrát jsme doma prohráli, ale pořád ještě není konec sezony. Cíl záchrany jsme splnili, o poháry se ještě můžeme poprat,“ říkal zkušený obránce domácích Michal Kadlec, který poprvé ve své kariéře hrál proti Spartě, v jejímž dresu strávil pět sezon.