15.02.2024
04.02.2024

Slovácko si zastřílelo + video

02.02.2008, sobota, 16:26
Slovácko zdolalo v dalším přípravném zápase prvoligový slovenský tým z Trnavy 3:1. Slovácko vstoupilo do zápasu velmi aktivně a tým trenéra Leoše Kalvody diktoval tempo hry od první minuty.

První vážnější šance přišla v 7. minutě, kdy se uvolnil Bačík a jeho střela jen o pár centimetrů minula svůj cíl.
V desáté minutě mělo Slovácko výhodu přímého kopu, ale střela Inemana pouze vyprášila rukavice hostujícího gólmana Kamesche.
Ve 14. minutě se osmělili i hráči Trnavy a dělovka hostujícího útočníka skončila na boční síti Kovářovy svatyně.
Slovácko však bylo i nadále aktivnějším mužstvem a promrzlí diváci mohli shlédnout i několik velmi pohledných kombinačních akcí, které většinou vyústily v nebezpečné zakončení. Jedno takové přišlo ve 23. minutě, ale agilní Matůš střílel pouze do gólmana.
Ve 29. minutě se již domácí fotbalisté mohli radovat, když si do uličky naběhl Filip RACKO a přesnou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání.
Ve 40. minutě se do vápna dostal Matůš, ale s jeho střelou si hostující gólman poradil.
I ve druhém poločase bylo Slovácko aktivní a v 50. minutě se k hlavičce prodral Matůš, ale chyběla přesnost.
V 59. minutě to již bylo 2:0, když se po závaru ve vápně nejlépe zorientoval VRBA, který hlavičkou zvýšil náskok domácích.
V 74. Minutě utekl hostující obraně Mahony, ale dostal se do velkého úhlu a tak jeho centr skončil v rukou gólmana Kamesche.
O tři minuty později se Slovácko dočkalo potřetí, když se do míče opřel BAČÍK a rozvlnil sít Trnavy.
V závěru Spartak pouze korigoval na konečných 3:1 pro Slovácko.

V zápase se opět předvedli Gonda a Bačík, kteří jsou ve Slovácku na testech. Především Maroš Bačík ukázal, že by mohl být přínosem pro Slováckou hru. Tento hráč poprvé dostane šanci ukázat se trenérovi i mimo zápas, v tréninku. Tento týden bude pravděpodobně rozhodující o jeho působení na Slovácku.

1.FC Slovácko – FC Spartak Trnava 3:1 (1:0)

Sestava 1.FC Slovácko: Kovář - Němčický, Ineman, Vrba, Kaspřák - Gonda, Grim, Fischer, Racko (66. Filipský) - Matůš, Bačík (85. Racko)

Góly FCS: 29. Racko, 59. Vrba, 77. Bačík

Protože Trnava měla příliš mnoho nemocných hráčů, tak byl zrušen původně domluvený druhý zápas ve 14:00 a místo něj si zahráli proti sobě A-tým a B-tým Slovácka.

Podle předpokladů především v prvním poločase áčko takřka drtilo rezervu a nasázelo ještě do poločasu 6 gólů. Produktivní byl především Chmelíček s pěti góly. Přesnými nahrávkami se zase blýskl především Stýskala. V dresu áčka nastoupili také tři dorostenci z akademie obránce Semela, záložník Hromek a útočník Kerbr, který si hned ve své premiéře za áčko připsal gól. Všichni tři předvedli sympatický výkon a dokázali, že v akademii nám roste budoucnost.

Za rezervu byli asi nejvíc vidět oba útočníci Ondřejka a Melichárek. Ondřejka ještě na první pokus přehodil brankáře i branku, po změně stran se však dvakrát trefil a ukázal se trenérům áčka, že v rezervě mají dalšího dobrého útočníka.

1.FC Slovácko „A“ – 1.FC Slovácko „B“ 8:2 (6:0)

A-tým: Marek (45. Bolek) – Šimáček, Spazier, Eisman (31. Semela), Reinberk – Görner (45. Hromek), Stýskala, Šturma, Šilinger – Chmelíček (57. Kerbr), Činčala
B-tým: Bolek (45. Marek) – Pácl, Sukup, Bělaška, Zálešák – Nečas, Crla, Pospíšil, Rohovský (45. Piclík) – Ondřejka, Melichárek

Góly: Chmelíček 5, Šturma 2, Kerbr – Ondřejka 2

Autor: eLucky & Fulham & Markyjov