Fanoušci v zápase proti Baníku

Slovácko si v boji o záchranu připsalo důležité vítězství nad Slavií

22.03.2010, pondělí, 20:50
nesteroski_velky.JPG

Fotbalisté Slovácka porazili v pondělní dohrávce 20. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku Slavii Praha 3:1. Hosté šli brzy do vedení díky trefě Petra Trappa, ale moravský celek po zásazích Lukáše Fujerika a Iliji Nestorovského skóre otočil, ve druhé půli ještě zvýšil Václav Ondřejka.

Domácí kouč Mazura vsadil na dravé mládí, takže na lavičce nechal nejlepšího střelce Švancaru i zkušené záložníky Abraháma se Zelenkou. Slávistický trenér Jarolím se zachoval podobně a i přes rozsáhlou marodku nenominoval do základní sestavy forvardy Šenkeříka či Vlčka.

Přesto se Pražané dostali brzy do vedení, k němuž jim pomohl kiksem gólman Filipko. Na počátku gólové akce stál v ofsajdové pozici Kysela, který odcentroval na hlavu Koreše a po jeho přiťuknutí levačkou vystřelil Trapp. Nepříliš razantní ránu však Filipko nečekaně propustil do své sítě. Slávisty laciná branka příliš neuklidnila a postupně se začaly projevovat jejich potíže v defenzivě.

Hosté nestíhali především při rychlých kontrech, když nedokázali pokrýt svou levou stranu, na které řádil Fujerik. Ten ve 14. minutě využil křížnou nahrávku Nestorovského a s přehledem zakončil. O 11 minut později si oba hráči Slovácka role vyměnili. Fujerik přihrával po zemi před Seneckého bránu, hostující gólman míč pouze ztlumil a před stoperem Hubáčkem uklidil míč do sítě Nestorovski. Makedonská zimní posila se tak dočkala premiérové trefy v nejvyšší soutěži.

Ve druhém poločase udělal trenér Pražanů Jarolím změny v sestavě, ovšem jeho týmu to nepomohlo. Jen po chybě Košúta se objevil v dobré pozici Koreš, ale ten minul levou tyčku. Jeho spoluhráč Vaněk zase napřáhl z dálky a pod nejistým Filipkem proletěl míč až na tyč.