27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Slovácko si semifinále poháru nezahraje

16. 4. 2015, čtvrtek, 10:56

Potřetí během posledních tří let skončila cesta fotbalistů 1. FC Slovácko českým pohárem na Mladé Boleslavi. Středočeši po remíze v úvodním zápase v Kunovicích využili výhody domácího prostředí a po osmigólové přestřelce postoupili do semifinále.

Pokud chtěli modrobílí pomýšlet na postup, museli v Mladé Boleslavi vyhrát, nebo remizovat a při tom vstřelit minimálně dvě branky.

„Nesmíme hrát ustrašený fotbal," nabádal před utkáním trenér Slovácka Svatopluk Habanec. A jeho svěřenci jakoby si vzali jeho slova k srdci. Běžela teprve 2. minuta, když se ve velké šanci ocitl Kerbr, jenže mířil nad. Po čtvrthodině hry pálil tvrdě Kalouda, do cesty do brány se ale postavila Šislerova hlava, a tak celá situace místo gólem skončila otřesením domácího stopera.

Po slibném začátku ale přišel šok. Kunclově vyrobil při rozehrávce hrubici a Wágner se řítil sám na bránu, obešel i Heču a poslal domácí do vedení – 1:0.

Hosté se ale do zápasu dokázala vrátit. Čtyři minuty před přestávkou napřáhl z dvaceti metrů Valenta, Hruška jeho střelu vyrazil pouze k dobíhajícímu Trávníkovi, který rozvlnil síť – 1:1.

Do druhé půle ovšem vstoupili lépe domácí. Vacek pod sebe přistrčil na Skaláka, který poslal míč do protipohybu Heči k bližší tyči – 2:1.

Po úvodním zápase se cítili fotbalisté Slovácka poškozeni rozhodčími, kteří jim upřeli jasnou penaltu a navíc zastavili tři gólové akce chybným odmáváním ofsajdu. A i v odvetě se na muže s píšťalkou hodně zlobili. Sudí Houdek totiž po souboji Kaloudy se Skalákem odpískal hodně zvláští penaltu. Wágner z bílého puntíku vstřelil svůj třetí gól ve čtvrtfinále a výrazně tak posunul svůj tým do semifinále. A když v 75. minutě přidal Duriš čtvrtý gól, bylo definitivně rozhodnuto.

Fanoušci se přesto do konce zápasu nenudili, neboť viděli ještě tři branky. Doškovu hlavičku do břevna doklepl do sítě Košút, v samém závěru pak ještě mířili do černého opět Ďuriš a na druhé straně Diviš, takže na tabuli svítil na konci utkání výsledek 5:3.

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 5:3 (1:1)

První zápas: 2:2, postoupila Mladá Boleslav

Branky: 21. a 65. z pen. Wágner, 75. a 90. Ďuriš, 54. Skalák – 42. Trávník, 77. Košút, 90.+2 Diviš.
Rozhodčí: Houdek – Kordula, Moláček.
ŽK: Vacek, Magera, Ďuriš – Trávník, Hlúpik, Kuncl.
Diváci: 477.
Ml. Boleslav: Hruška – Bořil, Navrátil, Šisler, Koch – Ščuk, Vacek – Skalák, Magera, Ďuriš (90. Klobása) – Wágner (81. Zahustel). Trenér: K. Jarolím.
Slovácko: Heča – Kuncl, Košút, Rada, Šimko – Trávník, Valenta – Diviš, Kalouda (65. Havlík), Kerbr (50. Hlúpik) – Došek. Trenér: Habanec.