14. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Baníku

Slovácko s třetiligovým celkem remizovalo

10. 7. 2016, neděle, 12:28

V pátém přípravném zápase si svěřenci trenéra Levého nedokázalo poradit s třetiligovým polským celkem Radomiak Radom. Mužstvo vedené známým fotbalovým expertem Wernerem Ličkou hrálo důrazný, agresivní fotbal a v první půli mělo dokonce míč častěji na svých kopačkách.

I přes herní převahu Poláků šlo do vedení Slovácko. Daníček deset minut před poločasem vystřelil levačkou z hranice šestnáctky a s přispěním tyče skončil míč v síti – 1:0.

„V první půlce jsme sice vedli, ale s naší hrou jsem nebyl vůbec spokojený. Scházela mně z naší strany větší agresivit, větší rychlost našich akcí. Strašně dlouho trval přechod z defenzivy do ofenzivy, měli jsme tam zbytečně jeden nebo dva kontakty vždycky navíc. Proti mužstvu, které bylo dobře organizované, i když hraje třetí nejvyšší soutěž, musíme zrychlit přechod ze zadních pozic," vyjádřil nespokojenost s úvodním dějstvím kouč Slovácka Stanislav Levý.

Do druhé půlky poslal lodivod Slovácka sedm čerstvých hráčů. Na lavičce zůstal i testovaný Brazilec Beda, který odehrál první poločas. O jeho osudu by se mělo rozhodnout po úterním zápase proti ostravskému Baníku.

Po změně stran mělo hru ve své moci Slovácko, ale polský celek krásnou hlavičkou a zásluhou Stanislawského, který ve vápně přetlačil Chylu po hodině hry srovnal – 1:1.

Obrovské šance na zvrácení výsledku měli v druhém poločase hlavně domácí. Vrchním spalovačem šancí byl Tomáš Ťok. Poprvé mířil z gólové pozice těsně mimo a v další obrovské příležitosti ho vychytal gólman. Neujala se ani střela Šumulikoského, zápas tak skončil zasloženou remízou.

„Pro nás to byl další z řady testů. Zápas byl paradoxní v tom, že v první půlce jsme vedli, ale s naší hrou jsem nebyl vůbec spokojený. V druhém poločase jsme sice obdrželi branku, ale z naší strany byla úroveň hry lepší. Měli jsme větší tempo, vytvořili jsme si nějaké střelecké příležitosti, ale i po třech týdnech se ukazuje, že nás čeká ještě strašně moc práce," hodnotil zápas kouč Stanislav Levý a možných posilách se vyjádřil nekonkrétně.

„Na začátku týdne mě čeká pravidelné setkání s majitelem a ředitel klubu. Jsme třetí týden v přípravě, odehráli jsme pátý zápas. Všechno si vyhodnotíme a uvidíme," řekl na závěr kouč Slovácka.

Poslední přípravné utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska odehrají svěřenci trenéra Levého v úterý proti ostravskému Baníku. Hrát se bude od 17 hodin v Kroměříži.

Branky: 35. Daníček – 61. Stanisławski
Karty: 30. Daníček – 73. Agu. Rozhodčí: Pochylý – Bartoň, Doležal. Diváci: 120.
1. FC Slovácko: 1. poločas: Daněk – Rada, Šumulikoski, Daníček, Beda - Košút, Šimko, Sadílek, Reinberk - Diviš, Kerbr.
2. poločas: Daněk – Chýla, Havlík, Břečka, Daníček - Biolek, Ťok, Hlúpik, Šimko - Šumulikoski, Zajíc. Trenér: Stanislav Levý.