20. 11. 2016
Fanoušci v zápase proti Hradci

Slovácko porazilo klokany počtvrté v řadě, důležitou výhru trefil Diviš

27. 9. 2015, neděle, 14:34

Fotbalisté Slovácka potvrdili, že to na Bohemians umí. I ve zdecimované sestavě bez zraněného kanonýra Libora Doška dokázali klokany porazit a připsali si na své konto již čtvrtou výhru s tímto soupeřem v řadě. „Bez nějakého zakrývání musím říct, že jsem dojatý, že jsme vyhráli," neskrýval nadšení domácí trenér Svatopluk Habanec.

Slovácko má na svých oficiálních webových stránkách na soupisce tři útočníky, v sobotním utkání ovšem kouč Habanec nemohl využít ani jednoho. K dlouhodobě zraněnému Konému se totiž v týdnu přidal Libor Došek, jenže si poranil tříslo, kvůli disciplinárnímu trestu nemohl nastoupit ani Marián Kovář.

„Tvořit dnešní sestavu bylo opravdu složité. V záloze nám navíc chyběli Kalouda, Valenta, Daníček a Šumulikoski nastoupil napůl zraněný," prozradil domácí lodivod.

Na hrot útoku se tak vysunul hledat ztracenou střeleckou mušku Jaroslav Diviš. A vyšlo to dokonale. Devětadvacetiletý ofenzivní záložník jednou brankou celý zápas rozhodl.

Domácí byli celý první poločas jasně lepší, nejvíce vidět byl právě Diviš. Po prostrčení od Šumulikoského sice v první šanci mířil nepřesně a jeho první gól z ofsajdu ještě nemohl platit, ve 36. minutě už se ale společně s celým stadionem radoval právem.

Obrana Bohemians tak dlouho přihlížela kombinaci Slovácka, až se útočník Slovácka ocitl sám před bránou, a i když se mu střela vůbec nepovedla, podél gólman Zlámala se míč dokutálel k levé tyči – 1:0.„Slovácko dalo dlouhý balon za obranu, my jsme ho nedokázali dostat do bezpečí," zlobil se trenér Bohemky Roman Pivarník.

Jeho protějšek svému záložníkovi gól nesmírně přál. „Na svém postu se trošku trápil, dnes podal velice slušný výkon. Měl tam dobré náběhy, chodil do soubojů, ten gól byl odměna," chválil Svatopluk Habanec Jaroslava Diviše, který si tak předplatil místo pro další zápas na Spartě. „Jinou variantu vlastně ani nemám. Já jsem sice začínal jako útočník, ale už bylo dávno," pousmál se slovácký kouč.

Klokani byli v první půli naprosto neškodní. Aspoň trochu o sobě dali vědět až chvíli před přestávkou, Heča si ale s nebezpečným pokusem Mosquery poradil.

Domácí gólman si připsal dobrý zákrok i ve druhé půli, když nohou pohotově vykopl přízemní střelu Schicka. A pak už přišla klíčová chvíle zápasu. Střídající Michal Hubínek mohl hned svým prvním dotekem s míčem vyrovnat, Milan Heča ho ale vychytal. Míč se ještě odrazil před Čížka, který ho ale v rychlosti nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

„Je to jako přes kopírák. Prohráváme o jeden gól s tím, že soupeř dokáže z minima vytěžit maximum. My si vytvoříme vyloženou šanci, jenže gól nedáme," smutně pokrčil rameny Roman Pivarník.

Domácí totiž ve zbytku zápasu udrželi bez nápadu hrající klokany na uzdě a ve čtvrtém utkání na domácí půdě v letošní sezoně se potřetí radovali z vítězství.

„Nedostali jsme branku, což se nám často nestává. Je obrovský rozdíl mít třináct bodů nebo deset a doskočenou Bohemku za zády. Kluci ukázali bojovná srdce, čehož si velice cením. Tým zaslouží absolutorium a ode mě navíc dva dny volna," dodal dobře naložený Habanec.

1. FC Slovácko – Bohemians 1905 1:0 (1:0)

Branka: 36. Diviš.
Rozhodčí: Kocourek – Blažej, Pospíšil.
ŽK: Civič, Břečka – Šírl.
Diváci: 3963.
1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Hofmann, Břečka, Reinberk – Šumulikoski – Hlúpik (87. Chvátal), Sadílek, Havlík, Civič (74. Rada) – Diviš. Trenér: Habanec.
Bohemians: Zlámal – Pauschek, Gajič, Šmíd (69. Hubínek), Škerle – Mosquera, Jindřišek, Acosta (82. Bartek), Šírl – Akulinin (46. Čížek), Schick. Trenér: Pivarník.

HVĚZDA UTKÁNÍ - Jaroslav Diviš

Kvůli absenci všech útočníků jej kouč Habanec vytáhl na hrot útoku a ofenzivní záložník se mu za to odvděčil vítěznou brankou. Sice byla z kategorie šťastných, na to ale historie ptát nebude. Diviš k tomu přidal velmi bojovný výkon, zadákům Bohemky dělal problémy nejen svou rychlostí, ale překvapivě i ve vzdušných soubojích, kterých celou řadu vyhrál.

HLAVNÍ MOMENT - 70. minuta

Trenér Bohemians Roman Pivarník při svém druhém střídání posílil ofenzivu, když na hřiště poslal Michala Hubínka. Hráč s číslem šest byl na hřišti jen pár vteřin, hned se ale ocitl sám před domácím gólmanem. Milan Heča ale vytáhl důležitý zákrok, díky kterému vychytal první nulu v sezoně.

ČÍSLO ZÁPASU - 0

Trvalo to, ale gólman Milan Heča se konečně dočkal. Fotbalisté Slovácka v každém z předchozích sedmi zápasů v letošní sezoně inkasovali alespoň jeden gól, proti klokanům konečně uhájili čisté konto. To je o to cennější, že mužstvo hrálo v hodně kombinované sestavě.