18
fanoušků

Slovácko poprvé zvítězilo, HFK Olomouc skolilo 3:0 + SESTŘIH ZÁPASU!!

29.08.2008, pátek, 08:23

Přesvědčivou výhrou 3:0 nad HFK Olomouc se fotbalisté Slovácka dočkali ve 4. kole druholigové soutěže prvního plného bodového zisku. O dva góly se v polovině prvního poločasu krátce za sebou postaral Aleš Chmelíček, poslední trefu pak přidal Michal Gonda.

Trenér Jurkemik udělal před zápasem hned několik změn v sestavě. Vedle Chmelíčka se v útoku objevil Ondřej Čtvrtníček, na krajích obrany zase zkušení Formánek s Němčickým a Kubáně na pravém kraji nahradil Berger. Ve středové řadě pak úřadovali Randa s Perůtkou.

Domácí nezačali příliš aktivně a první čtvrthodina proběhla prakticky v klidném tempu bez větších šancí. Hosté byli v útoku neškodní a napadání rozehrávky domácích jim nic neříkalo. A tak se Slovácko postupem času dostalo do tlaku, drželo míč častěji na svých kopačkách a postupným útokem se dostávalo k šestnáctce hostí. Přesto si první šanci připsali hráči HFK. Byl to Korčian, který využil Šimáčkovy chyby a postupoval proti Filipkovi, Hrotek ale v poslední chvíli stačil míč kanonýrovi Holic ukopnout.

Slovácko zabralo, pokropeno "živou vodou" v podobě hustého deště. Hlavně Čtvrtníček hýřil aktivitou a byl to on, kdo vybojoval rohový kop ve 22. minutě. Centr z rohu zakončoval Chmelíček, napoprvé sice hosté radost z branky zkazili, dorážce ale zabránit nedokázali a Chmelíček tak z voleje míč poslal do horního růžku Doležalovy branky.

Radost domácích fanoušků neznala mezí - vždyť první a zároveň poslední gól Slovácka padl před dlouhými 265 minutami. Hosté se logicky vrhli do útoku a vybojovali roh, jak už to ale ve fotbalé bývá, zapomněli na zadní vrátka. Po pravé straně unikl Čtvrtníček, poslal chytře přízemní centr do šestnáctky a Chmelíček v souboji předčil jednoho ze stoperů hostí a ve skluzu rozvlnil síť za Doležalem podruhé.

Hráči HFK byli v té době na ručník a Slovácko toho mohlo využí minimálně ještě jednou, Randovi ale střela nesedla a poslal míč mimo, Němčického výlet do šestnáctky zakončen nebyl vůbec a míč sebrali obránci Holice.

Trenér Mucha už během druhé půle zareagoval na vývoj dvojitým střídáním, jenž bylo částečně zapříčiněno zraněním nejlepšího střelce HFK Korčiana. "Měl nějaké svalové problémy a sám si řekl o střídání," upřesnil hostující trenér důvod výměny svého kanonýra a dodává: "To druhé střídání pak bylo proto, že nám soupeř po levé straně hodně chodil a bylo prostě nutné to změnit."

Ve druhém poločase domácí polevili a hosté zabrali, fotbal se ale stále přeléval ze strany na stranu. K vidění bylo několik možností zahrávání standardních situací, hosté si i přesto gólovou šanci prakticky nevytvořili. Nejvíce tak vystrašila domácí příznivce střela Krutého ze 74. minuty.

Už dříve ale prakticky rozhodli zápas sami. Dlouhý výkop Filipka se totiž odrazil a padal na hranici šestnáctky. Gonda aktivně napadal dobíhajícího obránce Zlatohlavého, který se hlavou pokusil dát malou domů svému brankáři, jenže si zřejmě nevšiml, že golman Doležal vyrazil proti míči také. Lob tedy přeletěl bezmocného Doležala a Gonda si v poklidu doběhl pro svůj první gól v sezoně a poslal hosty do kolen.

V závěru pak mohli pečetit výsledek ještě Čtvrtníček, jehož jesličky golmanovi hostí byly naneštěstí odraženy mimo tři tyče a jeden z nejlepších hráčů na hřišti si mohl připsat ještě asistenci, hezký průnik ale zakončil nepřesnou přihrávkou.

Slovácko tak vyhrálo "jen" 3:0 a dokonale se revanžovalo více než čtyřem tisícovkám fanoušků, kteří si našli cestu na uherskohradšťský stadion.

Slovácko - HFK Olomouc 3:0 (2:0)
Branky:
23. a 27. Chmelíček, 77. Gonda. Rozhodčí: Ardeleánu - Večeřa, Koval. ŽK: Stýskala - Škuta. Diváci: 4447.
Slovácko: Filipko - Němčický, Šimáček, Hrotek, Formánek - Gonda (86. Renberk), Randa, Perůtka, Berger (46. Stýskala) - Čtvrtníček, Chmelíček (79. Matůš). Trenér: Ladislav Jurkemik.
HFK Olomouc: Doležal - Dadák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík - Škuta (75. Škrobák), Kučerňák, Lukášek, Vurčík (35. Los) - Krutý, Korčián (35. Da Silva Mindenberg). Trenér: Josef Mucha.