20. 11. 2016
Fanoušci v zápase proti Hradci

Slovácko podalo protest, rozhodčí prý dvakrát hrubě chyboval

21. 2. 2017, úterý, 09:04

Vedení 1.FC Slovácko se cítí po utkání s Jabloncem poškozeno a rozhodlo se podat protest na výkon hlavního rozhodčího Jiřího Houdka. Představitele klubu rozzlobily dva sporné momenty, když nejprve podle nich hlavní arbitr ve 47. minutě neodpískal úmyslné hraní rukou hostujícího hráče v pokutovém území Jablonce a v 72. minutě vyloučil domácího záložníka Vlastimila Daníčka.

„Po skandálním výkonu hlavního rozhodčího v našem podzimním utkání v Liberci, kdy jsme protest oficiálně nepodali, neboť celá věc nezůstala bez povšimnutí médií i veřejnosti. Tentokrát i vzhledem k tomu, že se o uvedených situacích, které dle nás hrubě ovlivnily utkání, téměř nehovoří, jsme byli donuceni protest oficiálně podat a to zejména jako svou povinnost vůči našim fanouškům,“ uvedl ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný.

Vedení klubu prozkoumalo videozáznam z utkání, který je utvrdil v tom, že rozhodčí chyboval. „Hráč Jablonce Jakub Považanec na začátku druhé půle zcela evidentně úmyslně zahrál v pokutovém území rukou, za což dle našeho názoru měl být jednoznačně odpískán pokutový kop. Nesouhlasíme ani s vyloučením Vlastimila Daníčka, který při snaze zahrát míč zasáhl sice i soupeře, nejednalo se však o surovou hru a kopnutí soupeře podrážkou, jak uvádí hlavní rozhodčí v zápise. Vše jsme prostřednictvím našeho protestu předali k posouzení komisi rozhodčích,“ dodal Petr Pojezný.