14
fanoušků

Slovácko otočilo zápas v Karviné. Probral se Havlík, vstřelil jedenáctou branku

02.03.2024, sobota, 18:00

Ve 23. kole FORTUNA: LIGY Slovácko otočilo zápas v Karviné a poprvé na jaře vyhrálo. Domácí šli do vedení po půlhodině hry brankou Krčíka. Ještě v první půlce vyrovnal Sinjavskij. V závěru poločasu byl vyloučen domácí Ayaosi. Ve druhé půlce Slovácku přesilovku dokonale využilo. Vedoucí branku vstřelil Hofmann a výhru na 3:1 zpečetil z penalty Havlík.

Duely mezi Karvinou a Slováckem mají jednoznačného favorita. Karviná vyhrála pouze jeden ze 14 ligových soubojů, a to 2. září 2018 doma.

Domácí posilnil urostlý stoper ze Švédska třicetiletý Douglas Bergqvist, který si proti Slovácku zahraje poprvé v české nejvyšší soutěži.

Slovácku scházelo kvůli kartám nebo zranění několik klíčových hráčů v čele s kapitánem Kadlecem. Mimo sestavu byli Juroška, Daníček a Cicilia.

Oproti uplynulému kolu provedl kouč Slovácka tři změny v sestavě. V základu nastoupil Reinberk, Vecheta a Sinjavskij. Na post stopere se znovu postavil Kalabiška.

V úvodu byli aktivnější domácí, ale z optické převahy nic nevytěžili. Slovácko se po dvanácti minutách hry prezentovalo střelou Sinjavsého, ta ale minula branku.

První radost přišla pro domácí tým po půlhodině hry. Centr Ivána z pravé strany defenzíva Slovácka neodvrátila. Gólman Heča mohl balon dvakrát vyboxovat, místo toho zůstal na lajně. Po několika narážkách se dostal balon ke Krčíkovi, který z nějakých pěti metrů prostřelil Heču – 1:0.