Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Slovácko - Olomouc 0:0, dvanáctá remíza, hosté za ni mohou být rádi

26.05.2020, úterý, 20:58

Olomoučtí fotbalisté podvanácté v ročníku remizovali, nikdo jiný si body nedělil tak často. V 25. kole Fortuna ligy nedokázali skórovat na hřišti Slovácka a zůstali desátí. Víc šancí měli domácí, ale ani jim se při obnovení sezony nedařilo.

Na podzim v Olomouci 2:2, tentokrát v Uherském Hradišti 0:0. Tým z Uherského Hradiště bodoval počtvrté za sebou a gól nedostal už 398 minut.

Utkání se vzhledem k omezenému počtu 300 osob na stadionu odehrávalo v komorní atmosféře. Domácí klub na rozdíl od sobotního úvodního zápasu restartované sezony v Teplicích nepouštěl do reproduktorů žádnou zvukovou kulisu, o to více tak rezonovaly prázdnými ochozy pokyny lídrů obou týmů a občas i trenérů.

Slovácko si v úvodu vytvořilo mírnou převahu, ale nezužitkovalo ji. Do náznaku šancí se párkrát dostal hrotový útočník Jurečka, ale ani jednou z toho nebezpečí pro brankáře Mandouse nehrozilo.

Sigma postupně vyrovnala hru a měla i blíže k vedoucímu gólu. Nejprve v 17. minutě Houska z přímého kopu jen těsně minul horní roh Trmalovy branky a o šest minut později chyběly Julišovi jen centimetry po centru Falty z levé strany. V 35. minutě se na druhé straně po Sadílkově přihrávce dostal po otočce ke střele Jurečka, ale Mandous jeho střelu vyrazil.

Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Obě mužstva střídala lepší okamžiky s horšími, dlouhá a mimořádná přestávka se na hráčích viditelně projevila.

V 52. minutě si potlesk domácích sponzorů a partnerů, kteří v hledišti doplnili kvótu 300 osob, vysloužil veterán Petržela za střelu bez přípravy, ta ale skončila těsně nad břevnem. Po hodině stejný hráč mířil tvrdě jen do olomouckého gólmana.

V závěru zápasu Slovácko přece jen více zatlačilo Hanáky před jejich šestnáctku. Ke slibné střelecké pozici se dostal Daníček, ale z 20 metrů pálil těsně vedle.