2. 12. 2018- Děkovačka po zápase FCS - Spar...
13. 8. 2018
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Slovácko nestačilo na Liberec. Deset minut před koncem nedal Kuchta penaltu

12. 11. 2018, pondělí, 08:41

Fotbalisté Slovácka prohráli v aktuální sezoně pátý zápas na domácím trávníku. Proti Liberci se rozhodlo už v první půlce, jediný gól zápasu dal po půlhodině hry liberecký Nešický.

Kdo povede mužstvo proti Liberci? Petr Vlachovský nebo Martin Svědík, který ještě den před zápasem koučoval druholigovou Jihlavu?

Slovácko v uplynulém kole utnulo hrůzostrašnou sérii osmi zápasů bez výhry a odpoutalo se z posledního místa tabulky. Tři body získalo pod vedením trenéra Petra Vlachovského.

V pondělí vedení klubu ohlásilo příchod nového kouče Martina Svědíka. V týdnu se přetřásalo, kdo tedy povede mančaft proti Liberci. Spekulace utnul nový kouč Slovácka už v pátek po zápase jihlavské Vysočiny.

„Nebudu na lavičce. Trenér mužstvo připravoval celý týden a nebylo by dobré ani kolegiální, abych tam vletěl jako uragán. Mančaft si přeberu na nedělním tréninku,“ řekl Svědík pro klubovou televizi.

První půlhodinu si ani jedno mužstvo nevypracovalo ani jednu kloudnou brankovou příležitost. Jistějším a fotbalovějším dojmem působil liberecký Slovan.
Dvě nuly zmizely na světelné tabuli po třiceti minutách hry. Ke nelibosti slušně zaplněného hlediště se radovali hosté. Nutno dodat, že zaslouženě. Ševčík centroval na volného Peška, jeho střelu srazil Juroška, míč se dostal k Nešickému, který trefil parádně šibenici – 0:1.

V samém závěru poločasu ještě nebezpečně zahrozil liberecký Aarons.

„Od první minuty bylo jasné, že jsem přijeli pro body. Po krásném gólu nešického jsme mohli ještě v závěru poločasu zvýšit,“ okomentoval nejdůležitější momenty první půlky trenér Slovanu Hornyák.

Žádná velká změna nepřinesla ani úvod druhého poločasu. Slovácko se sice víc snažilo a bylo opticky častěji na polovině Liberce, ale kýžená vyrovnávací branka nepřicházela.

Domácí trenér Petr Vlachovský reagoval na nepříznivý vývoj dvojím střídáním. Nevýrazného Zajíce vystřídal Kuchta a místo Sadílka šel do hry mladičký Hellebrand. Jenže ani střídající hráči

Čtvrt hodiny před koncem mohlo být rozhodnuto. Liberecký Pešek se ukázkově prodral do vápna a jeho střelu Trmal zázračně vyrazil.

Deset minut před koncem srazila po nepřehledné situaci ve vápně hostující obrana Kuchtu. Rozhodčí ukázal na penaltový bod. K míči se postavil sám faulovaný Kuchta, ale jeho střelu mu liberecký gólman spacifikoval. „Věřil jsem si, dal jsem ve Slovácku už tři branky. Bohužel to nevyšlo, jedu dál,“ smutnil po zápase nešťastná střelec.

Gólman Liberce Nguyen se s mizernou penaltou ani moc nenadřel. „Byla kopnutá špatně, ale hlavně jsem trefil stranu,“ řekl.

O pár minut později měl na kopačce vyrovnání Havlík, ale zbrkle a hlavně nepřesně z gólové pozice přestřelil.

V závěru už si Slovácko žádnou gólovou šanci nevypracovalo a prohrálo tak v aktuální sezoně už pátý zápas na domácím hřišti.

„Čekali jsme, že domácí budou hrát druhou půlku agresivněji. To se nám také potvrdilo. Domácí jsme do vyložené gólové šance nepustili. Penalta nám mohla ublížit, byla docela pozdě, už bychom asi nestihli reagovat,“ hodnotil duel kouč Liberce Zsolt Hornyák.

Pro trenéra Vlachovského to byla na lavičce Slovácka derniéra. Ze čtyř zápasů vytěžil tři body a posunul klub z posledního místa tabulky.

„První půlka se hrála mezi šestnáctkami. Rozhodly standartní situace, kdy jsme udělali dvě chyby. Zápas se lámal v posledních patnácti minutách hry, nedali jsem penaltu a nevyšla ani střela Marka Havlíka. Chtěli jsem být nebezpečnější než jsme byli. Druhá půlka byla lepší, ale na zvrat už to nestačilo,“ okomentoval duel trenér Vlachovský a zhodnotil svoje působení u týmu.

„To mužstvo jsem na nějakém místě přebírala o jednu příčku výš ho odevzdávám. Mám z těch čtyř kol smíšené pocity, měli jsem mít o jeden nebo dva body víc,“ řekl na závěr.

FORTUNA: LIGA - 15. kolo
1. FC Slovácko – Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 30. Nešický. Rozhodčí: Rejžek – Pelíkán, Kříž. Žluté karty: Sadílek, Kuchta – Nešický, Aarons. Diváci: 3 674.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – V. Daníček, Sadílek (56. Hellebrand) Navrátil (71. Petr), Havlík, Kalabiška – Zajíc(60. Kuchta). Trenér: Petr Vlachovský.

Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Ševčík, Nešický (70. Uršula), Pešek (86. Kerbr) – Oscar – Aarons. Trenér: Zsolt Hornyák.