04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Slovácko nasázelo Teplicím „bůra“

26.03.2013, úterý, 10:39

V rámci třiadvacátého kola patnácté Slovácko přivítalo na kunovické Bělince čtrnácté Teplice. Svěřenci trenéra Vladimíra Michala navázali na dobrý výkon z Táborska a na umělé trávě porazili Severočechy výrazně 5:1.

Od úvodních minut Slovácko udávalo tempo zápasu a snažilo se rychlou kombinační hrou přelstít obranu Teplic. Ve 12. minutě se prezentovali hráči domácího celku pohlednou akcí. Franta přihrál na velké vápno Kovářovi, ten ihned narazil nabíhajícímu Kordulovi, který propásl vhodný okamžik ke střele a míč mu utekl k brankáři Lipšovi. Teplice pozorně bránily a podnikaly rychlé protiútoky. Po jednom z nich zahrávaly ve 21. minutě rohový kop, po kterém se ujaly vedení díky přesné hlavičce Zdeňka Kopase – 0:1. Z vedoucí branky se hráči Teplic moc dlouho neradovali, když vzápětí srovnal stav zápasu Marek Havlík, jenž využil nedorozumění obránce Teplic a brankáře Lipše – 1:1.

Po půlhodině hry zahrávalo Slovácko zpoza velkého vápna přímý volný kop. Trávník technickou střelou nasměroval míč do boční sítě branky hostujícího celku. Na konci prvního poločasu si ocitl ve stoprocentní šanci Hála, který z bezprostřední blízkosti nastřelil hostujícího brankáře. Nakonec se přece jenom podařilo Slovácku otočit stav zápasu.

Ve 43. minutě obrana Teplic blokovala nespočet střel hráčů domácího celku, nebezpečí však neodvrátila. Míč se nakonec dostal ve skrumáži k Martinu Hálovi, který překonal z malého vápna brankáře Lipše – 2:1.

Ve druhém poločase panovalo na hřišti jen jedno mužstvo – Slovácko. Neuběhlo ani šest minut a domácí celek již vedl o dvě branky. Po rohovém kopu se prosadil Marián Kovář. Hostující hráči se spokojili jen s bráněním a velmi výjimečně se dostali na polovinu soupeře.

V 72. minutě uvolnil Haša svého spoluhráče Kováře, který nacentroval přesně míč na nabíhajícího Michala Trávníka, jenž v pádu vstřelil čtvrtou branku svého týmu. O čtyři minuty později se před brankářem Lipšem objevil Haša a snažil se teplického brankáře překonat lobem. Jeho technická finesa mu nevyšla a branku netrefil o centimetry. V 79. minutě obránce Lukáš Kubáň přesnou střelou uzavřel stav zápasu na 5:1.

Hráč utkání: Marián Kovář (1.FC Slovácko).
Útočník permanentně zaměstnával obranu Teplic. Třetí branku Slovácka vstřelil sám a na čtvrtém gólu se podílel přesným centrem na spoluhráče Trávníka.

1.FC Slovácko - FK Teplice 5:1 (2:1)

Branky: 22. Havlík, 43. Hála, 50. Kovář, 72. Trávník, 79. Kubáň – 21. Kopas

ŽK: Hála, Kovář – Kopas, Filip

Rozhodčí: Marek – Paták, Ogrodník

Sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Kubáň, Kordula, Malý, Franta, Trávník, Hála (81. Ondica), Havlík (73. Jeleček), Kovář, Lukáš (66. Haša), Břečka

FK Teplice: Lipš – Polák, Filip, Bubeníček, Kodeš (77. Altman), Hlaváček, Vošmik (46. Špírek), Šalda, Kulhánek (69. Soukup), Kopas, Mel. Shkreta (46. Kukačka).