27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Slovácko nasázelo Příbrami čtverku. Slušný výkon, řekl Habanec

31. 8. 2014, neděle, 08:55

Hrdinou zápasu se stal Luboš Kalouda, jediná letní posila Slovácka skolila Příbram dvěma góly. Další branky přidaly Došek a Diviš. Černá série zápasů bez výhry na venkovních stadionech svěřenců Petra Čuhela se tak natáhla na 22 utkání.

Na nepovedený zápas v Hradci Králové reagoval trenér Slovácka změnou na stoperském postu. Místo nevýrazného Košúta nasadil do hry Tomáše Břečku. Dvacetiletý obránce nastoupil ke svému prvnímu ligové zápasu v základní sestavě.

Pošramocenou herní i výsledkovou reputaci z východu Čech si začalo Slovácko napravovat už po čtyřech minutách hry. Utěšená Divišova střela ale letěla jenom nad břevno.

První gólový moment přišel v desáté minutě. Balon šel po ose Rada – Diviš - Došek. Posledně jmenovaný a gólový stroj Slovácka na branky po chybě gólmana Krbečka hlavou otevřel účet zápasu a vstřelil svoji pátou branku v sezoně.

O deset minut později přihrával znovu výborně hrající Rada Kaloudovi. Ten se s míčem příliš nepáral a z první prostřelil příbramského gólmana. Pro domácího záložníka to byla první trefa v novém dresu. Celý první poločas se hrál podle slováckých not, fotbal domácích necelé čtyři tisícovky fanoušků bavil.

Hosté hrozili jenom z náznaků šancí, vyloženou gólovou příležitost si nevypracovali.

„Náš výkon byl takový, že jsme měli několik střel, ale branku jsme přímo neohrozili," přiznal kouč Příbrami Čuhel.

„Soupeř snad šestkrát vystřelil. Bylo to až s podivem, ale všechno šlo do středu brány, nebo jsme střely zablokovali," hodnotil první půlku domácí stratég Svatopluk Habanec

Stačily čtyři minuty z druhé půle a skóre se k radosti domácích fanoušků měnilo potřetí. S chutí hrající Diviš využil v pokutovém území hrubku Suse a prostřelil příbramského gólmana potřetí.

Slavící KaloudaTrenér Čuhel reagoval na třetí branku posílením ofenzivy, do hry poslal bývalého hráče Slovácka Petra Švancaru. Snížit ale mohl jiný muž, Martin Fillo. Jeho střela z hranice penalty po hodině hry jen těsně minula domácí branku.

Stejný hráč se branky dočkal v 70. minutě. Střelou v pádu na zadní tyč vykřesal pro svůj tým jiskřičku bodové naděje. Ta trvala přesně sedm minut.

Autor druhé branky Slovácka Kalouda s pomocí teče jednoho z příbramských hráčů zaznamenal čtvrtý úder domácích.

Svěřenci trenéra Habance, tak mohli oslavovat třetí domácí výhru v Synot lize.

Bohužel, přišli o zraněného beka Martina Kuncla, který si po odkopu míče na závěr první půlky natáhl sval.

„To byla jediná kaňka na zápase, snad to nebude nic vážného," přál si trenér Slovácka a spokojeně se ohlížel za utkáním.

Hurá systém 5-0-5

„Zápas se mně hodnotí dobře, za prvé jsme vyhrál, za druhé po slušném výkonu. Od začátku bylo vidět, že si jdeme za výhrou agresivním tlakem. Za stavu 2:0 jsme se v kabině všichni vzájemně upozorňovali, aby nedošlo k nějakému zpomalení, uspokojení nebo něčemu podobnému. Přenesli jsme vzájemné povzbuzování i na hřiště. Bohudík, v úvodu druhé půlky přišla chyba obrany soupeře a darovali nám třetí gól. V ten moment bylo pravděpodobně rozhodnuto. Mužstvo potom hrálo jakýsi hurá systém pět – nula - pět. Všichni se zbytečně hnali do útoku, asi chtěl dát každý gól. Střelecky se prosadil Luboš Kalouda, a Tomáš Břečka, který hrál poprvé od začátku. Ty dvě věci bych chtěl vyzvednout," pochválil oba hráče Habanec.

Kouč Příbrami Petr Čuhel logicky s výkonem a hlavně s výsledkem spokojený být nemohl.

„Chtěli jsme tady uspět, ale po chybách, které jsou pro mě až neuvěřitelné, jsem lehce pustili Slovácko do vedení. V první půlce jsme byli málo aktivní, po změně stran jsme to chtěli změnit, ale udělali jsme další obrovskou chybu a inkasovali. Kdyby se nám podařila využít šance Filla nebo Švancary, tak bychom se možná znovu dostali do hry, ale inkasovali jsme znovu lacinou branku. Spokojení být nemůžeme, velice špatný zápas a série, která nás provází."

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 4:1 (2:0)

Branky: 9. Došek, 21. a 78. Kalouda, 49. Diviš, 78. – 71. Fillo
ŽK: Šumulikoski, Kerbr, Rada - 19. Hnaníček, Řezníček, Neves, Májovský, Zeman.
Diváci: 3960.
Rozhodčí: M. Nenadál – M. Wilczek, D. Hock
FC Slovácko: Heča – Reinberk, Rada, Břečka, Kuncl (39. Daníček) – Šumulikoski – Kerbr (86. Sadílek), Kalouda, Valenta (80. Havlík), Diviš – Došek. Trenér: S. Habanec
FK Příbram: Krbeček – Sus (53. Švancara), Hájovský, Zápotočný, Neves – Mareš, Hnaníček – Zeman (84. Matějů), Fillo, Pilík – Řezníček (65. Stratil). Trenér: P. Čuhel