22. 8. 2016- Fanoušci v zápase proti Bohemc...
1. 5. 2016
6. 4. 2016

Slovácko nadělilo Prostějovu tři branky. Gólů mělo být víc, řekl trenér

18. 1. 2017, středa, 14:33

Po třech přípravných zápasech zůstávají fotbalisté Slovácka bez porážky a bez obdržené branky. Druholigovému Prostějovu nadělili tři góly. V první půlce se trefil Tetteh, po přestávce skórovali Rezek a Sadílek.

Proti poslednímu mužstvu druhé ligy se musel trenér Stanislav Levý obejít bez několika hráčů užšího kádru. Do zápasu nezasáhli Navrátil ani Hofmann, stoper Košút, kterému končí v létě smlouva, zatím řeší svoje pokračování v klubu. Nejkomplikovanější situace je u Chvátala, který si zranil rameno v zápase proti Hodonínu. „Standa Hofmann se v pondělí zapojil do tréninku s mužstvem, ale u Jana Navrátila jsme ještě naordinovali individuální tréninkový plán. U Juraje Chvátala je zranění bohužel na delší dobu," posteskl si lodivod Slovácka.Prostějovský gólman držel čisté konto necelých dvacet minut. Benjamin Tetteh dostal míč na levou stranu a pravou nohou technickou střelou přesně k tyči skóroval.

I přes jednobrankové vedení nehodnotil úvodní dějství trenér Slovácka příliš kladně.

„V první půli jsme hráli hodně hekticky. Když měl soupeř ještě sílu a stačil zahušťovat prostory, tak jsme měli problémy se prosadit. Zbytečně jsme ztráceli jednoduché míče a volili složitá řešení. S první půlkou nemůžu být až tak spokojený," prohlásil zkušený trenér.

Po přestávce vyměnil kouč Levý kompletně celý mančaft. Rozhodnutí o výsledku přišlo po hodině hry. Nejprve dal svoji druhou branku v přípravě Rezek a o dvě minuty později zakončoval mezi nohy prostějovského gólmana Sadílek.

V samém závěru mohl naplnit čtyřbrankovou normu v přípravě Koné, ale obě jeho nadějné střely mu hostující brankář vychytal.

„Po přestávce docházely soupeři síly, i z toho důvodu, že měl snad jenom dva hráče na střídání. Měli jsme ve hře víc prostoru a dokázali jsme to vyjádřit i gólově. Přesto si myslím, že těch branek mělo být víc. Bylo to další utkání v řadě, ve kterém jsme prostřídali dvě jedenáctky," ohlížel se za dalším přípravným zápasem trenér Slovácka.

Branky: 20. Tetteh, 59. Rezek, 61. Sadílek.

1.FC Slovácko (1.poločas): Daněk – Šimko, Rada, Daníček, Chyla, Machalík, Havlík, Šumulikoski, Kubala – Tetteh, Zajíc

1.FC Slovácko (2.pololočas.): Heča – Civič, Hofmann, Břečka, Rainberk – Biolek, Kalouda, Ťok, Sadílek, Rezek – Koné. Trenér: Levý.

Poslední přípravné utkání před odletem na herní soustředění do Turecka sehrají svěřenci Stanislav Levého v pátek 20. 1. Od 11 hodin se střetnou v Uherském Brodě s aktuálně čtvrtým celkem slovenské Fortuna ligy Trnavou.