04.02.2024
30.11.2023

Slovácko - Liberec 0:1, zase ten Pulkrab. Rozhodl sedmým gólem na jaře

31.03.2018, sobota, 18:49

Liberečtí fotbalisté dosáhli na třetí jarní vítězství a uhájili před Olomoucí třetí příčku v tabulce. Utkání 22. kola na Slovácku rozhodla jediná branka, dal ji v úvodu nejlepší jarní střelec Pulkrab. Byl to jeho sedmý gól v pátém utkání, celkově osmý v sezoně.

„Soupeř hrál výborně. První poločas jsme zvládli, druhý byl hodně o bojovnosti. Slovácko mělo šance a my dnes byli šťastnějším týmem, za což jsme rádi, protože chceme hrát o poháry a tyto tři body z tohohle prostředí proti takto silnému týmu jsou pro nás důležité,“ poznamenal liberecký trenér David Holoubek.

Slovácko po prohře zůstalo třetí od konce, ale od sestupové příčky ho dělí jen skóre. Přitom na jaře získalo celkem osm bodů, což je například víc než Sparta.

První velkou šanci zápasu si připsali domácí, když v šesté minutě střílel po zpětné přihrávce Juroška, ale jeho ránu vyrazil brankář Hladký. Minutu na to se dostal do příležitosti i Liberec a Pulkrab se po Kerbrově centru nemýlil. Český reprezentant do 21 let poslal míč k pravé tyči Hečovy brány.

Slovácko inkasovaný gól nepoložil a naopak přidalo na aktivitě, ale Šimko hlavičkoval vedle liberceké branky. Ve 14. minutě sice vítr odfoukl po nákopu míč z dosahu vybíhajícího Heči, ale Liberec z toho druhou branku vytěžit nedokázali. Neujala se ani kombinace domácí, po které těsně vedle zakončoval Juroška.

• Skein - 31.03.2018, sobota, 19:02