04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Slovácko hrálo 2:2 s kyperským mistrem, nezlomily ho ani dvě penalty

15.07.2013, pondělí, 09:53

Pouze z pokutových kopů inkasovali fotbalisté Slovácka góly v předligové generálce s úřadujícím mistrem Kypru APOEL Nikósie. Navíc i přesto dokázali se silným soupeřem, který má před sebou účast ve 3. předkole Ligy mistrů, uhrát cennou remízu 2:2.

Kypřané, kteří nasadili nejsilnější možnou sestavu plnou rychlonohých Brazilců, Portugalců a Italů, šli na hřišti v rakouské vesničce Strasswalchen nedaleko Salcburku poprvé do vedení v 17. minutě, kdy se při souboji tělo na tělo dopustil penaltového zákroku Kerbr. Za osm minut však po samostatné akci srovnal Martin Kuncl.

Brazilský záložník Gustavo Manduca, který proměnil první penaltu, poslal APOEL znovu do vedení ve 40. minutě, kdy pokutový kop kopal po smolném Doškově faulu. Devět minut před koncem utkání však po nakrátko rozehraném rohu dokázal následný centr hlavou do sítě usměrnit uzdravený slovácký kapitán Jan Trousil.

"Byl to velmi kvalitní soupeř plný špičkových hráčů, kteří svou sílu často ukazovali. Obě penalty byly proti nám nařízené zaslouženě, nám se povedlo vstřelit jeden gól po standardce a druhý ze hry. S výkonem i výsledkem proti tak silnému soupeři jsem spokojený. Ale nemůžu říct, že úplně, zápas nám ukázal i malé nedostatky, na kterých ještě musíme zapracovat," přiznal slovácký trenér Svatopluk Habanec.

Jeho tým vstoupí do ligy příští neděli v Teplicích. "Nemá cenu zastírat, že sestava z generálky je víceméně taková, kterou máme připravenou pro ligu. Ale jedna dvě změny v ní mohou nastat," uznal.