15.02.2024
04.02.2024

Slovácko dalo v přípravě bratislavskému Slovanu mat za pět minut

10.10.2010, neděle, 21:41

Slovácko porazilo v přípravném zápase pátý celek nejvyšší slovenské soutěže bratislavský Slovan. O výhře domácích fotbalistů rozhodla gólová pětiminutovka v rozmezí 17. a 22. minuty.

SLOVÁCKO – SLOVAN BRATISLAVA 3:2 (3:1)

Domácí nastoupili v kombinované sestavě, příležitost vedle obvyklých členů základní jedenáctky dostali i hráči, kteří pravidelně v ligových zápasech nenastupují. Do brány se postavil Milan Heča, místo vykartovaného Košúta nastoupil na stoperu Jaroslav Starý a v záložní řadě hráli od první minuty Filip Hlúpik s Jiřím Perůtkou.

„Během týdne sás trošku zaskočily zdravotní problémy některých hráčů. Bohužel, nemohl nastoupit Košút, nemohl hrát Reinberk, Szmek a navíc nám dlouhodobě vypadl Urbánek. I proto dneska dostali šanci hráči, kteří nenastupují pravidelně,“ vysvětloval změny v sestavě domácí trenér Miroslav Soukup.

Slovácko bylo od úvodního hvizdu aktivnější a častěji zlobili na polovině slovenských hostů. Úvodní branka padla už po sedmnácti minutách hry po kombinaci jako z fotbalové učebnice Švancara – Fujerk – Hlúpik. Posledně jmenovaný se s koncovkou příliš nenadřel, když přesně zakončoval z malého vápna za záda bezmocného gólmana Slovanu.

• Pett - 11.10.2010, pondělí, 22:17