Městský stadion MB

Přihlášeno
18
fanoušků

Slovácko - Budějovice 0:0, skončily vítězné série, po třech bodech v závěru sahali hosté

30.01.2021, sobota, 19:15

Fotbalisté Slovácka pošesté za sebou nevyhráli. V 17. kole Fortuna ligu jim vítěznou sérii narušily České Budějovice. Duel skončil bezbrankovou remízou.

České Budějovice vyhrály tři předchozí zápasy a mohly i čtvrtý.

Minutu před koncem však domácí stoper Kadlec zachránil před prázdnou bránou před dobíhajícím Mršičem.

Oba týmy vstoupily do zápasu s vyčkávací taktikou a evidentním respektem k soupeři. První střelu mezi tyče vyslal ve 21. minutě hostující Mršič, ale domácímu brankáři Nemravovi problémy nenadělal. Po necelé půlhodině se povedla domácím rychlá útočná akce a střela Navrátila po pasu od Klimenta mířila těsně nad.

Tato akce odstartovala nápor Slovácka, ve 33. minutě pálil nad po závaru po rohu Reinberk. Největší šanci prvního poločasu ale měli hosté. Mršič postupoval ve 37. minutě po brejku sám na Nemravu, domácí gólman však jeho tutovku zlikvidoval.

Po přestávce navázal obraz hry na konec první půle. Domácí si vytvořili mírnou územní převahu, hosté zase dál sázeli na pevnou defenzivu se snahou o příležitostné brejky.