Fanoušci v zápase proti Liberci

Skvělý start. Slovácko vyrazilo za záchranou výhrou v Ostravě

18. 2. 2018, neděle, 10:18

Nezastavil je ani posílený Baník. Fotbalisté Slovácka rázně vykročili za záchranou.

Svěřenci trenéra Michal Korduly zvládli důležitou bitvu, ve vítkovické aréně přemohli rovněž namočenou Ostravu 2:1.

Hosté byli po padesáti minutách po gólech Stanislava Hoffmanna a Tomáše Zajíce o dva góly vepředu, domácím se podařilo zásluhou útočníka Tomáše Poznara už jen výsledek zkorigovat.

Veledůležitá záchranářská bitva nakonec ostravské fotbalisty srazila ještě hlouběji do propadliště, po sedmnácti zápasech má výběr trenéra Radima Kučery stále jen 11 bodů a ztráta na nesestupové příčky narostla už na čtyři body.

Naopak tým řízený trenérem Michalem Kordulou je momentálně s patnácti body třináctý.

Domácí fotbalisté sice před zraky šesti tisíc diváků nezačali úplně špatně, ale stačila chvíle nepozornosti a po Břečkově přihrávce se ve vápně objevil úplně nekrytý Stanislav Hoffmann, jenž se levačkou nezmýlil a rozradostnil hrstku příznivců týmu z Uherského Hradiště.

Kdo by si byl myslel, že Baník do druhého poločasu vlétne, soupeře zmáčkne a třeba i brzy srovná krok, nemohl věřit vlastním očím.

Slovácku stačilo jen šest minut a po Petrově centru se hlavou přesně k tyči trefil Tomáš Zajíc.

Viditelně v křeči hrajícímu domácímu týmu se nakonec sice podařilo vyzrát na pozorně bránícího soupeře, ovšem Poznarova nekompromisní rána po propadlém míči znamenala už jen korekci výsledku.

Ostravané až na jeden dva závary v závěru zápasu se už k vyrovnání nedopracovali.

V příštím kole se Ostravané představí na hřišti Teplic, momentálně 7. týmu HET ligy. Zápas se bude hrát příští sobotu od 18.30 hodin.

Slovácko čeká jarní domácí premiéra jako hrom, do Uherského Hradiště rovněž v sobotu 24. února pražská Sparta.

Hodnocení trenérů

Radim Kučera (Baník Ostrava): „Takhle jsme si úvod jara určitě nepředstavovali a upřímně řečeno, na hřišti jsem neviděl jediného hráče, který by předvedl nadstandardní výkon. Spíše naopak, většina z nich odehrála podprůměrnou partii. Od první minuty jsme se sice snažili být aktivní, do nějaké patnácté dvacáté minuty měla naše hra nasazení a byla účinná, ale jen pokud jde o napadání, a o to zamezit soupeři v nějaké kombinaci. Pak se z toho soupeři jednou dvakrát podařilo z toho vyjet a my jsme znejistěli a po první vážnější akci jsme dostali gól. Potom jsme zápas bohužel dohrávali spíše v křeči. Slovácko dobře bránilo, chodilo do brejků a ve druhém poločase přidalo druhý gól. Bylo to bojovné a urputné utkání, které jsme navíc dohrávali doopravdy v křeči. Ta prohra hodně mrzí. Mohl jsem postavit i trochu jinou jedenáctku, na dvou třech postech jsem měl i jiné varianty. Chtěl jsem, abychom doma hráli ofenzivně, i proto jsem postavil namísto Hlinky Jiráska a také Pazderu místo Bredy. Navíc jsem se rozhodoval mezi De Azevedem a Granečným, ale řeknu to tak, že na hřišti nebyl nikdo, kdo by zvedl náš prapor, nebyl tam nikdo, kdo by si zasloužil pochvalu.“

Michal Kordula (1. FC Slovácko): „Jsem hlavně rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, nicméně moje pocity jsou takové trošku rozpolcené. Chtěl jsem, abychom byli v tom zápase aktivnější, ale byli jsme moc pasivní a prvních dvacet minut v hlubokém bloku, což jsme určitě nechtěli. Je mi líto kluků z ostravského realizačního týmu, které znám velmi dobře, vím, co teď zažívají. Na druhé straně jsem já sám pochopitelně šťastný. Ano, chtěli jsme hrát trošinku obezřetněji a jednodušeji, věděli jsme, že Baník se nás bude snažit dostat pod tlak, ale přesto jsem si myslel, že budeme hrát aktivněji. Žádný záměr v tom nebyl, zkrátka jsme nebyli dostatečně sebevědomí v rozehrávce a vůbec jsme se nedostávali do konstrukce a výstavby hry. Takhle nechci, abychom se prezentovali. Na druhé straně se hráčům nedivím, a přestože jsme vůbec neřešili nějaký tlak na výsledek toho zápasu, bylo na nich vidět, že nechtějí udělat chybu a často tu rozehrávku namísto konstruktivního řešení, volili řešení do jistoty. Naše výhoda oproti Ostravě byla možná v tom, že mužstvo je dlouho spolu. Kluci jsou na sebe zvyklí, mají automatismy v útočné i obranné fázi. Dneska jsme vyhráli bitvu, ale válku ještě určitě ne.“

FC Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)

Branky: 74. Poznar – 33. S. Hofmann, 51. Zajíc. Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Flimmel. Žluté karty: 54. Jirásek – 52. Zajíc, 74. S. Hofmann . Diváci: 6074.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:6. Fauly: 15:15.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Psyché, Procházka, Fleišman – R. Hrubý, Jirásek – Fillo, Diop (46. Mičola), de Azevedo (59. Granečný) – Poznar.
1. FC Slovácko: Heča – Juroška, S. Hofmann, Břečka, Divíšek – Janošek, V. Daníček – Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (66. Navrátil) – Zajíc (89. Kubala).