04.02.2024
30.11.2023

Skvělé! Slovácko i v deseti jasně přejelo namočenou Příbram a v lize už je třetí

20.02.2021, sobota, 16:38

Fantastická sezona fotbalistů z Uherského Hradiště pokračuje. Celek z Uherského Hradiště potvrdil ve 20. kole FORTUNA:LIGY roli velkého favorita. Moravané vyhráli Na Litavce popáté v řadě, celkově porazil klub z hornického města již pojedenácté.

Tentokrát přesvědčivě 4:1, když tři branky vstřelili v oslabení! Za hosty, kteří od 15. minuty hráli bez vyloučeného křídelníka Navrátila, se prosadili Hofmann, Kliment z penalty, Petržela a v závěru i střídající Jurečka. Čestný úspěch domácích zaznamenal z penalty Voltr.

Šest výher z posledních sedmi zápasů a čtvrté místo v tabulce katapultovalo Slovácko na hřišti zachraňující se Příbrami do role favorita. Pro svěřence trenéra Svědíka je mužstvo od řeky Litavky příjemným soupeřem. Z posledních deseti vzájemných zápasů vyhrálo všechny Slovácko. Vítězná teplická sestava doznala jednu změnu, Kubalu vystřídal v základu Kohút.

Úvod zápasu patřil Příbrami, po dvou minutách odvracel na roh Kadlec, další šance Nového skončila mimo.

Slovácko se poprvé připomnělo po sedmi minutách hry a hned z toho byla gólovka Klimenta, ten ale z hranice penalty mířil zbrkle vedle.

O tři minuty později už začalo Slovácko naplňovat roli favorita. Domácí gólman Kočí promáchl centr Petržely, balon se dostal ke Kalabiškovy, ten ho rychle vrátil na Hofmanna, který pohodlně skóroval do prázdné branky – 0:1. Pro stopera Slovácka to byla čtvrtá branka v sezoně.

O minutu později došlo ke střetu Navrátila a příbramského Kvídy. Po tříminutovém zkoumání videa vyfasoval rychlonohý záložník Slovácka červenou kartu.

Místo domácího tlaku přišla v polovině prvního dějství penalta pro Slovácko. Pilík ve vápně fauloval Hofmanna a rozhodčí ukázal jednoznačně na pokutový kop. Balon si postavil osvědčený exekutor Kliment a svým sedmým gólem v sezoně poslal hosty do dvoubrankového náskoku – 0:2.