29. 4. 2017
Fanoušci v zápase proti Slavii

Série skončila, Slovácko po pěti letech podlehlo klokanům

20. 3. 2016, neděle, 16:38

Pět let. Tak dlouho fotbalisté 1.FC Slovácko neprohráli s pražskými Bohemians. Až v sobotu přijeli do hlavního města a série byla fuč. „My jsme ten zápas šli odehrát, Bohemka ho šla vyhrát. Nezasloužili jsme si dneska vyhrát, protože jsme tomu nedali tolik jako domácí," zlobil se po utkání trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Modrobílí přitom v Ďolíčku nezačali vůbec špatně a brzy byli blízko vedoucí brance. Biolkovu střelu ale vytáhl gólman Zlámal na tyčku a Sadílek z dorážky trefil jen bránícího Krcha.

Nadějně to pro hosty vypadalo i ve 34. minutě. Po rohovém kopu ocitli v nadějné pozici Valenta a Šumulikoski, úspěšně zakončit ale nedokázali. Na druhé straně zahrozil Hubínek, z úhlu ale mířil jen do náručí připraveného brankáře Heči.

„Bohemka byla v první půli o nějakých deset procent fotbalovější, my jsme ale měli více šancí. Ať tyčka nebo šance Marka Havlíka a další momenty," konstatoval trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

I ve druhé půli měli navrch domácí a svou převahu dokázali vyjádřit i brankově. Ve velké příležitosti sice Acosta ještě neuspěl, když napálil dobře vyběhnutého Heču, v 59. minutě už se ale skóre měnilo. Aktivní Hubínek obešel Košúta a jeho přízemní dalekonosná střela se od tyče odrazila do sítě – 1:0.

„Já v první chvíli chtěl ještě přihrávat do strany, ale došlo mi, že by to bylo hloupost a zbytečně bych tu akci zazdil. Tak jsem se rozhodl vystřelit na vzdálenější tyč a zapadlo to od tyče do brány," popsal svůj velký okamžik Michal Hubínek.

Vzápětí mohl vyrovnat Biolek, ale premiérové ligové branky se opět nedočkal, neboť jeho hlavičku zastavilo břevno.

A tak uhodilo na druhé straně. Obraně Slovácka unikl Mosquera a z úhlu i díky Košútově teči překonal Heču.

„Po změně stran šel náš výkon ještě nahoru a dokázali jsme ho korunovat dvěma góly a zápas tentokrát dohrát," těšilo trenéra Bohemians Romana Pivarníka.

Jeho svěřenci potvrdili, že se jim v domácím prostředí daří, doma nepoznali hořkost porážky už v sedmém zápase v řadě. „Byla na nás cítit obrovská vůle a odhodlanost toho, že chceme vyhrát. V kombinaci jsme byli silní, nebáli jsme se hrát. Také nebylo vidět, že by nás zápas nějak svazoval," všiml si kouč Bohemky.

Jeho protějšek vystoupení svého souboru nechápal. „Jako bychom byli uspokojení po nějakých svých minulých zdarech. Nezasloužili jsme si dneska vyhrát, protože jsme tomu nedali tolik jako domácí. Mrzí mě, že jsme se dnešním zápasem nemohli posunout dál," hlesl Svatopluk Habanec, který musel zkousnout porážku po čtyřech zápasech.

Klokani si v boji o záchranu výrazně pomohli. „Máme na Olomouc osm bodů i o hodně lepší skóre, takže je to zatím skoro o devět bodů. Dýchá se nám líp, ale čeká nás další těžká práce," dodal Roman Pivarník.

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko

Branky: 59. Hubínek, 64. Mosquera.
Rozhodčí: Jílek – Pilný, Kříž.
ŽK: Reinberk, Biolek (oba Slovácko).
Diváci: 4571.
Bohemians: Zlámal – Čögley, Krch, Šmíd, Havel – Švec – Mosquera, Hubínek (90. Akulinin), Jirásek (80. Gajič), Acosta (86. Čížek) – Schick. Trenér: Pivarník.
Slovácko: Heča – Reinberk, Rada, Košút, Civič – Šumulikoski – Biolek, Sadílek (73. Diviš), Valenta (69. Kone), Havlík – Došek. Trenér: Habanec.

HLAVNÍ MOMENT - Hubínkova paráda

Trenér Pivarník ho nabádal, aby častěji střílel, a tak si Michal Hubínek vzal jeho slova k srdci. Bohužel pro Slovácko jednadvacetiletý záložník zamířil v 59. minutě tak přesně, že se jeho střela o pravé tyče odrazila za záda gólmana Heči.

ČÍSLO UTKÁNÍ - 400

Libor Došek v sobotu odpoledne „odfajfkoval" další významný milník. Ve své bohaté kariéře totiž nastoupil ke 400. zápasu v nejvyšší soutěži. Moc dobře na něj ovšem vzpomínat nebude.

SMOLAŘ ZÁPASU - Matěj Biolek

Záložník Slovácka má v kolonce ligových gólů stále nulu. V Ďolíčku byl přitom hned dvakrát velice blízko změně této nelichotivé statistiky. Jenže v první prvním poločase za bezbrankového stavu zastavila jeho pokus pravá tyč, po změně stran se jeho hlavičce, která by znamenala vyrovnání na 1:1, postavilo břevno.