18
fanoušků

Report z výjezdu do Liberce

19.10.2014, neděle, 21:12

V 11. kole Synot ligy cestovalo Slovácko do dalekého Liberce. Slovácku se nikdy nepodařilo v Liberci vyhrát, nicméně bylo tabulkovým favoritem, jelikož se Severočechům v této sezóně vůbec nedaří. Zápas začali naši modrobílí skvěle, tým dostal do vedení parádní střelou ve 30. minutě Veliče Šumulikoski. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, když ze samostatného úniku skóroval Luboš Kalouda. Do šaten se tak šlo za příznivého stavu 2:0 pro nás. Druhý poločas ale otěže zápasu převzali Liberečtí. Délarge rozhýbal útok Libereckých a v 67. minutě překonal gólmana Heču. Uběhlo jen pár minut a skóre bylo již 2:2 po gólu bývalého slováckého hráče Davida Pavelky. Oba týmy pak měly ještě pár šancí, ani jednomu se však nepodařilo vstřelit další branku, a tak zápas skončil plichtou.

DIVÁCI: Utkání navštívilo dle oficiálního zápisu 3802 lidí. V sektoru hostů se sešlo 17 statečných, 16 přicestovalo auty a 1 vlakem, jelikož se nepodařilo poskládat autobus. Domácí kotel byl značně prořídlý a děravý.

ULTRAS: Před zápasem jsme obdrželi od vedení Liberce směrnice, co bude a nebude vpuštěno do sektoru a jak bude vše probíhat. I když to podle tohoto psaní vypadalo na pořádnou buzeraci a zákazy, nestalo se tak. Se security nebyl žádný problém, pouze nám odmítli vpustit papírky. Vyvěsili jsme vlajku Fanaticos, Ultras Chřiby a tři menší kusy, včetně nové vlajky Ultra contro tutti. Jinak jsme se neprezentovali. Domácí po zápase odpalují nějaké pyro.

SUPPORT: Fandění bylo v první půlce i přes velmi nízký počet na velmi dobré úrovni, čemuž napomohl stav na hřišti. Po vyrovnání na hřišti nejsme už tak kreativní a nadšení, ale v supportu našeho Slovácka nepolevujeme.

POD ČAROU: V sobotu ve 20,15 nás čeká vedoucí Viktoria Plzeň, na hřišti se budeme muset obejít bez Doška a Diviše, takže o zábavu bude určitě postaráno.... nejenom na hřišti!