10. 4. 2019
Fanoušci proti Plzni a rozhodčímu

Remízové období trvá. Slovácko hrálo s Jabloncem bez branek

17. 3. 2019, neděle, 11:17

Svěřenci trenéra Svědíka remizovali potřetí v řadě. Proti silnému Jablonci se hrálo většinou mezi šestnáctkami a bez větších gólových příležitostí.

Po dvouzápasovém trestu se na lavičku Slovácka znovu vrátil trenér Martin Svědík. V obraně nastoupil poprvé na jaře Šimko, jenom na lavce zůstal Juroška. Proti zápasu v Opavě nastoupil ještě v základní sestavě Diviš. Vykartovaný Janošek sledoval zápas jenom z tribuny.

Jablonec není pro domácí příliš oblíbený soupeř. Naposledy ho porazili před pěti lety v únoru. Slovácko se snaží vyhnout skupině, která bude hrát o záchranu. Tři body proti Jablonci by se domácím moc hodili.

Oba mančafty začaly opatrně. První větší šanci měl po deseti minutách hry Jablonec, ale Vatajelu mířil těsně vedle. Stejný hráč hlavičkoval o dvě minuty později z ještě z lepší pozice. Ke štěstí domácích hráčů šla jeho střela přesně do náruče Trmala. První patnáctiminutovka patřila hostujícímu Jablonci.

V prvním poločase se diváci ani od jednoho týmu žádných velkých šancí nedočkali. Jedinou obrovskou příležitost měl sedm minut před koncem Zajíc. Kalabiška nahrával a domácí forvard si balon zbytečně prodloužil a v pádu už Hrubého nepřekonal.

Druhou půlku začalo aktivněji Slovácko, ale z rohu ani z následného závaru nic nevytěžilo. Hosté odpověděli střelou Acosty, ale ta mu z nadějné pozice vůbec nesedla. Po hodině hry centroval do vápna Šimko, jeho centr moc přesnosti nepobral. Gólman Hrubý si ho pohodlně stáhl.

První opravdu velká šance přišla pro hosty dvacet minut před koncem. Střelu Doležala domácí obrana zablokovala a z odraženého míče hosté také nic nevytěžili.

Patnáct minut před koncem poslal domácí kouč do hry Filipa Hološka. Posila z bratislavského Slovanu okamžitě centrovala do vápna, ale balon si v poklidu pohlídal Hrubý.

V závěru mohl strhnout vedení na stranu Slovácka střídající Juroška. Po centru Navrátila měl tutovou šanci, jeho hlavičku z malého vápna, ale Hrubý zázračně vyrazil. Ani z následného rohu si domácí nic nevytvořili. Slovácko tak uhrálo třetí remízu v řadě.

FORTUNA: LIGA , 25. kolo

1. FC Slovácko – FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: P. Franěk – Vlasjuk, Vitner

Žluté karty: Kalabiška, Navrátil (oba Slovácko)

Diváci: 3 786.

1.FC Slovácko: Trmal – Šimko, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Reinberk – V. Daníček, Sadílek (66. Havlík) – Jaroslav Diviš (87. Juroška), Navrátil, Kalabiška – Zajíc (Hološko). Trenér: Svědík.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – R. Acosta (65. Kratochvíl), Trávník (80. Jovovič), Považanec, Vatajelu – Doležal. Trenér: Rada.