Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

První poločas jsme prochrápali, zlobil se slovácký kapitán Kordula

02.11.2009, pondělí, 14:21

Takovou bouřku kabina fotbalového Slovácka pod trenérem Josefem Mazurou ještě nezažila. Není divu, ligový nováček v mizerné první půli v Mladé Boleslavi třikrát inkasoval. Po přestávkovém budíčku sice utkání zdramatizoval, přesto prohrál 2:3.

„Vstup byl hrozně špatný. Nebyli jsme koncentrovaní, nachystaní,“ štvalo kouče Mazuru.

Jako by Slovácko vůbec nevěřilo, že se v sedmém duelu proti Středočechům může dočkat první výhry.

Už v 9. minutě se po rohu prosadil snadno hlavičkující Rolko, o pět minut později náskok Boleslavi zdvojnásobil po lehkém slalomu Mendy. Slovácko bylo zcela nemohoucí.

„Nevím, proč jsme byli tak vlažní. Sám jsem viděl, jak jsme všichni hráli hrozně,“ kroutil hlavou záložník Michal Kordula, který kvůli nekončící marodce týmu zaskočil na stoperu a navlékl i kapitánskou pásku. „Působili jsme nepřipraveně a při gólech jsme dělali taktické chyby,“ dodal.

Nastartovat uvadlý tým mohl Ondřejka, který se po chytrém rozehrání zjevil sám před gólmanem, ale pálil mimo. „Byl jsem trošku překvapený a zakončoval špatně,“ přiznal.

A tak přišla třetí boleslavská branka, když Kulič ve 32. minutě v pohodě prošel středem slovácké obrany. Odpovědět mohli znovu hosté, ale Racka v gólové pozici ostrým zákrokem zastavil protivník. „Byl to penaltový faul. V nápřahu mi někdo vletěl pod nohy. Mám z toho dokonce natažené vazy,“ říkal slovácký záložník.

„Co pak znělo o přestávce v šatně, to nebylo nic hezkého. Vyříkali jsme si všechno tvrdě, ale upřímně. Nemůže tam být nějaké ticho, to by bylo úplně špatně,“ poznamenal Kordula.

Boleslav už po lehce zvládnuté úvodní půlhodině polevila, špatně bránila, čehož Ondřejka v 66. a Smetana v 78. minutě využili k pořádnému zdramatizování zápasu. Domácí hra ve druhé půli postupně kolabovala. Vyrovnávací trefu už ale Slovácko z velkého tlaku nevytěžilo.

„Po prochrápané první půli by to nebylo moc spravedlivé,“ přiznal Kordula.

„Až za stavu 3:0, kdy jsme neměli co ztratit, jsme začali hrát. Tak to mělo vypadat od začátku,“ uvědomoval si útočník Ondřejka. „Zpátky pojedeme čtyři hodiny a budeme vzpomínat, jak hloupě jsme zápas ztratili.“

Autor: RADEK ŠTĚRBA (MF DNES)