04.02.2024
30.11.2023

Představení soupeře: FC Zenit Čáslav

19.04.2008, sobota, 09:52
clanek_znak_caslav.JPG Tým Čáslavi jarní část nezačal vůbec dobře a v odehraných šesti kolech dosud neokusil radost z vítězství. Zvláštní je, že na cizích hřištích se jim daří jak dávat branky, tak i bodovat(všechny dosavadní zápasy skončily remízou), zatímco na domácí půdě Čáslav třikrát na jaře prohrála a vstřelila pouze jednu branku. A to doma hrála spíše s týmy ze spodní části tabulky (Hlučínem, Vítkovicemi, Sokolovem), venku pak obrala o body také týmy z poloviny horní (Příbram, Fulnek) a branky vstítila čtyři.

Slovácko má před nedělním zápasem jeden velmi nepříjemný úkol. Najít ve svém středu střelce, který bude schopen protrhnout více, než 240 minut trvající střeleckou nemohoucnost a nasměrovat svůj tým k premiérovému vítězství na hřišti soupeře v jarní části sezony. Tým Leoše Kalvody sice neprohrál už tři zápasy a nedostal gól už téměř 330 minut (naposled ve 33. minutě zápasu v Třinci), jenže jak už zmínili někteří hráči a trenér Kalvoda po zápase s HFK, když nedáte branku, nemůžete vyhrát, a tak tato příjemnější statistika přinesla Slovácku po výhře s Krčí pouze dvě bezbrankové remízy po sobě.

V domácím prostředí porazilo Slovácko Čáslav 1:0 brankou Filipa Racko, který ale kvůli karetnímu trestu do zápasu tentokrát zasáhnout nemůže. Podaří se domácím porušit sérii tří porážek v řadě nebo Slovácko domáže poprvé na jaře zvítězit venku? Tuto tajenku nám oba týmy rozluští v neděli večer.