06.11.2023
Fanoušci v zápase proti Hradcu

Před herním projevem jsme upřednostnili výsledek, přiznává záložník Sadílek

15.04.2018, neděle, 09:35

V prvním poločase měl na kopačce vedoucí gól. Záložník Slovácka Lukáš Sadílek si ale ve 24. minutě vybral horší nohu a po přihrávce aktivního beka Jurošky místo levačky zakončoval nadějnou akci silnější pravačkou.

Brněnskými obránci zblokovaná střela skončila vedle. „Měl jsem to vyřešit lépe,“ ví jednadvacetiletý fotbalista.

Promarněná příležitost nemusela domácího středopolaře mrzet. Slovácko totiž zásluhou Jana Jurošky v záchranářské bitvě zdolalo Brno 1:0 a výrazně se přiblížilo vytoužené záchraně.

„Je to hodně důležité vítězství. Věděli jsme, že nás čekají dva domácí zápasy v řadě, a pokud těžké duely s Brnem a Duklou zvládneme, můžeme se od soupeřů odpoutat. První krok jsme udělali, teď nám zbývá ještě porazit dalšího protivníka,“ říká Lukáš Sadílek.

Slovácko se proti moravskému rivalovi pořádně nadřelo. Na Městském stadionu Miroslava Valenty to nebyla líbivá podívaná, ale spíše nervózní a taktikou svázaná bitva, kterou nakonec rozčísla přesná trefa svátečního střelce.

„Honza Juroška už před zápasem říkal, že to trefí . Za dva týdny jde na svatbu a hlásil, že se musí oholit, takže se mu vstřelená branka docela hodí, protože ve vousech se moc necítí,“ usmívá se Sadílek.

Po sobotním derby už mu bylo hej, na konci střetnutí si ale několikrát oddechl. Zbrojovka totiž dostalo rivala pod tlak, domácí v závěrečných minutách jen nakopávali balony dopředu.

„Důležitost zápasu byla znát. I proto jsme na konci před herním projevem upřednostnili výsledek. A nakonec jsme to zvládli, což je hlavní,“ cítí úlevu Sadílek.