18
fanoušků

Pozdější nástup obránce Rady nakopl Slovácko jen ke snížení

01.12.2013, neděle, 20:56

"I bod by měl svou cenu," prohlásil před závěrečným podzimním utkáním trenér fotbalistů Slovácka Svatopluk Habanec a v Jihlavě nasadil hned dvojici defenzivních záložníků. Jenže k úspěchu ta taktika nevedla. Slovácko prohrálo s do té doby poslední Jihlavou 1:2 a nevymanilo se tak z bojů o záchranu, byť po víkendu může maximálně klesnout z osmé na devátou příčku.

Kouč Habanec tentokrát neukázal šťastnou ruku při tvorbě sestavy. Obranu ponechal stejnou jako proti Slavii (3:0), jenže Jihlava na rozdíl od slávistů hrubky v defenzivě potrestala. Markově snadné dorážce z metru navíc ve 36. minutě předcházelo chybné vyběhnutí brankáře Melichárka.

O dvě minuty později tahal gólman slavící včera 30. narozeniny míč ze sítě podruhé, když stopeři neuhlídali při standardní situaci na malém vápně Tlustého. "Body jsme zbytečně ztratili kvůli tomu, že jsme ve třech minutách prvního poločasu nebyli koncentrovaní, dostali jsme dva góly, které rozhodly zápas. Velice nás to mrzí," prohlásil trenér Habanec.

Nevýraznému Slovácku pomohl až nástup dvojice čerstvých záložníků v 69. minutě. Tvořivého Volešáka, který se v základní sestavě nečekaně objevil přesně po dvou měsících, nahradil Havlík. A místo obranáře Daníčka nastoupil loňský jihlavský hráč Tomáš Rada, na němž byla navíc vidět zvýšená motivace poté, co mu den před utkáním zrušila diskutabilní třízápasový trest svazová odvolací komise.

"Někteří hráči nepodali moc dobrý výkon a je pravda, že Rada s Havlíkem hru rozhýbali," potvrdil slovácký kouč. "Místo Rady jsme na stoperu dali přednost Mezlíkovi, protože nebezpečný Harba je rychlejší s míčem. Navíc jsme netušili, jestli Rada bude omilostněný, takže jsme nacvičovali hru bez něj. Ale tohle zápas nerozhodlo."

(0)

hoši, našel jsem šálu, bude to asi toho hotového borca co jsme ho táhli z busu. Na jedné straně šály je Morav. Písek...

• Buchlovjak - 02.12.2013, pondělí, 21:53
    (0)

Artigas: čtyři

• Artigas - 02.12.2013, pondělí, 19:09
    (0)

fcs: To já taky, jenom se mně prostě ten spodek pod nama jeví letos našlapaný a tych pět bodů od sestupu néni nijak moc.

• fcs - 02.12.2013, pondělí, 16:27
    (0)

Artigas: víc než 30 bodu nebudeme určitě potřebovat na záchranu,ale já věřím že jich budeme mít zdaleka víc

• Greif - 02.12.2013, pondělí, 07:35
    (0)

Že se sním vůbec bavíš :D že pekelně těžké nechceš napsat náhodou že hrajem o záchranu ? :D Borec nakonec ..

• tomrs - 01.12.2013, neděle, 22:49
    (0)

Artigas: Myslis, ze jsme hrali se trema stoperama? Jelikoz Kosut ma vyskove parametry tak se vysunul za Petrem do utoku, byla to hra na jednu branku ve druhe puli, ale bohuzel Valenta mohl vstrelit dve branky, dal vsak jen jednu, v dobre pozici se ocitl i Kerbr a taky nedal.

• Artigas - 01.12.2013, neděle, 22:10
    (0)

Teď jsem se díval na studio, no to byla bomba-FCS prohrává a kouč tam strčí obránce Radu místo posílení útoku aspoň na bod... vzhledem k tomu, že Jihlava i Znojmo vyhrály, tak jaro bude teda pekelně těžké, těch 11 bodů asi na záchranu stačit nebude.