Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Podzimní jízda očima brankáře Dušana Melichárka

30.11.2012, pátek, 15:10

Během podzimní části Gambrinus ligy nechyběl na hřišti jako jediný z fotbalistů 1. FC Slovácko ani minutu. Gólman Dušan Melichárek je tak dozajista tím pravým, kdo by měl zhodnotit odehraných šestnáct zápasů. Jaké byly z jeho pohledu?

1. kolo – 28. července: Slovácko – Brno 0:1
Velké zklamání. Hned po první standardce jsme prohrávali a ve zbytku zápasu jsme se nedostali do šance. Brnu dobře zahráli Švancara se Zavadilem. Připravovali jsme se na ně, ale zápas jsme nezvládli.

2. kolo – 5. srpna: Sigma Olomouc – Slovácko 2:0
Klíčový byl první gól, který jsme dostali do šatny. Utkání pak ovlivnil odmávaný ofsajd, kvůli kterému neplatil Lukášův regulérní gól. I když nás Olomouc tlačila, byla lepší, tak bychom tam možná bod uválčili.

3. kolo – 12. srpna: Slovácko – Sparta Praha 1:4
Třetí nepovedený zápas v řadě. Mladý tým Sparty rychle vedl, nám se ale povedlo Honzou Trousilem snížit, a pak jsme měli další šance na vyrovnání. Těsně před přestávkou jsme ale inkasovali třetí gól, na začátku druhého čtvrtý a bylo po zápase.

4. kolo – 17. srpna: Dukla Praha – Slovácko 2:2
Nastoupili jsme už pod trenérem Dekařem. Začátek se nám ale opět nepovedl a do poločasu jsme i zásluhou nádherného gólu Haška prohrávali 0:2. V kabině nás trenér namotivoval, strašně nám pomohl rychlý gól Kováře. Pak jsme z brejku Volešákem vyrovnali a šťastnou remízu ubránili.

5. kolo – 25. srpna: Slovácko – Teplice 2:1
Nový trenér Habanec nám o Teplicích předal spousty informací a nabudil nás vypsáním speciální prémie do hráčské kasy. I když jsme v poločase prohrávali, trenér nás o přestávce nabádal, ať pokračujeme v aktivní hře a dokázali jsme vývoj otočit. Utkání rozhodl Libor Došek, který přišel na hřiště asi deset minut před svým gólem.

6. kolo – 1. září: Příbram – Slovácko 0:1
Do Příbrami jsme si jeli pro remízu, čemuž odpovídal i průběh zápasu. I když jsme měli nějaké šance, o výhře jsme rozhodli až šťastným gólem pár minut před koncem.

7. kolo – 15. září: Slovácko – Mladá Boleslav 3:1
Utkání, které se muselo všem líbit. Rychle jsme vedli 2:0, nakonec to ale bylo parádní drama, které zapříčinilo zranění Honzy Trousila, při jehož ošetřování soupeř snížil, a následná červená karta. Přestože jsme hráli o deseti, pořád jsme Boleslav tlačili a naši výhru podtrhl krásným gólem Láďa Volešák.

8. kolo – 22. září: Slovácko – Jablonec 0:1
Vyrovnaný zápas, ze kterého jsme měli urvat bod. V závěru jsme ale neproměnili velkou šanci. O naší prohře rozhodl kdo jiný než Lafata.

9. kolo – 30. září: Plzeň – Slovácko 1:1
Bod z Plzně určitě nikdo nečekal a my jsme si mohli odvézt dokonce tři, když jsme za stavu 1:1 dali tyčku. Plzeň nás ale v závěru motala, takže s remízou jsme určitě byli spokojení. Vůbec nechápu, jak Libor Došek mohl dát gól z brejku (smích).

10. kolo – 5. října: Slovácko – Slavia Praha 3:0
Myslím, že náš nejlepší zápas podzimu. Slavii jsme totálně přejeli, skóre mohlo být ještě vyšší.

11. kolo – 20. října: Č. Budějovice – Slovácko 0:0
Zápas proti bývalému trenérovi Soukupovi byl plně v naší režii, vytvořili jsme si spoustu šancí. Měli jsme vyhrát, ale o konečné remíze podle mého názoru vedle naší špatné koncovky rozhodl i špatný rozhodčí.

12. kolo – 27. října: Slovácko – Hradec Králové 1:1
Zápas, který bych nejradši nehrál. Mizerný terén, mizerné počasí, přesto jsme opět měli dost šancí na to, abychom vyhráli.

13. kolo – 5. listopadu: Liberec – Slovácko 3:2
Nechápu, co se s námi v první půli dělo, byli jsme zralí na ručník. O přestávce nás probudily proslovy trenéra a Honzy Trousila. Mohli jsme dosáhnout na bod, což se nám ale i vinou červené karty nepovedlo.

14. kolo – 10. listopadu: Slovácko – Jihlava 3:0
Důležitý zápas, ze kterého jsme chtěli jedině tři body. Jihlavu jsme do ničeho nepustili a jasně a zaslouženě vyhráli „jen" 3:0. Gólů mohlo být daleko víc.

15. kolo – 17. listopadu: Baník Ostrava – Slovácko 2:1
Určitě nezasloužená prohra. Nehráli jsme sice moc dobře, bylo vidět, že nám chybí Došan, přesto jsme si v první půli vytvořili dost šancí, které jsme ale neproměnili. Musím ale uznat, že domácí rozhodli krásným gólem, ale pod výsledek utkání se podepsal svým výkonem i rozhodčí.

16. kolo – 24. listopadu: Slovácko – Sigma Olomouc 1:1
Zápas, ve kterém jsme byli jasně horším týmem. Olomouc předváděla výborný fotbal, my jsme se štěstím získali bod. Sigma podle mě hrála tak dobře, protože jí chyběl můj kamarád Ordoš (smích).