27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Plzeň deklasovala Slovácko. Byli v našem vápně jako doma – řekl Kordula

19. 11. 2017, neděle, 15:02

Žádné překvapení se nekonalo. Slovácko inkasovalo od lídra HET ligy čtyřgólový výprask. U všech gólů Plzně byl aktivní Kopic.

Posílení výhrou v poháru a s obrovským odhodláním nastoupili podruhé během osmi dnů fotbalisté Slovácka proti plzeňské Viktorii. Trenér Kordula udělal oproti vítěznému zápasu ve Štruncových sadech nucené změny. Karty posadily na tribunu Hofmanna a Divíška.

Plzeňský stratég Vrba překopal sestavu podle očekávání ještě víc. V základu nastoupilo na rozdíl od poháru osm nových jmen. Ani na lavičce nebyl lehce zraněný kanonýr Viktorky Krmenčík.

Slovácko nezačalo vůbec špatně. Už po pěti minutách hry si zpracoval balon na velkém vápně Navrátil, jeho utěšenou střelu mu ale gólman Kozáček chytil. Za dalších sedm minut promáchl na hranici penalty balon levačkou Havlík.

„Domácí začali hodně aktivně, za bezgólového stavu mohli jít dokonce do vedení,“ okomentoval příležitosti Slovácka kouč Viktorie Vrba.

Plzeň udeřila v 17. minutě. Po rohu se míč dostal k Petrželovi, ten ho lehkým centrem poslal na hlavu Hejdy, který prodloužil na Kopice, který tvrdou střelou pod břevno nedal Hečovi sebemenší šanci – 0:1.

Po půlhodině hry mohla Plzeň vést o dvě branky, ale Bakoš z jasné pozice nedal.

Moc ho to mrzet nemuselo, za dvě minuty nato posoudil hlavní arbitre Franěk souboj Daníčka a Kopice jako penaltový. Balon si postavil Kolář, jenže Heča mu směr vystihl, vyrazil i dorážku Hrošovského, ale na hlavičku Řezníka v pololeže už nestačil – 0:2.
„Na konci poločasu jsme byli herně hodně dole,“ věděl domácí trenér Michal Kordula.

Do druhé půlky poslal domácí kouč místo nevýrazného Havlíka Davida Machalíka. Slovácko se snažilo s výsledkem něco udělat, ale šanci Sadílka gólman Plzně vytlačil na roh.

V 58. minutě už vedla Viktoria o tři branky. Ligový lídr udeřil znovu ze standardní situace. Kopic našel lehkým centrem ve vápně trestuhodně volného Hejdu, který se z voleje trefil přesně – 0:3.

Dvacet minut před koncem už bylo Slovácko na ručník. Centr Řezníka našel na zadní tyče znovu nikým neatakovaného Kopice, ten nefotbalově, stehnem dal svoji druhou branku v zápase – 0:4.

Přesně v 74. minutě se stadion v Uherském Hradišti ponořil do tmy. Trvalo zhruba deset minut než se podařilo pořadatelům závadu odstranit.

Pět minut před koncem mohl korigovat domácí bek Reinberk, ale někde kolem penalty uklouzl a balon z nadějné pozice minul.

Slovácku se nakonec podařilo výsledek alespoň kosmeticky upravit. V nastaveném čase se přece jenom trefil Reinberk.

„Zápas byl zajímavý v tom, že obě mužstva sázela na ofenzivu. Domácí jsou zklamaní, že prohráli, ale rozhodl větší důraz a zkušenost v šestnáctce. Ta kvalita, která dneska nastoupil byla jiná než ta, která odehrála před týdnem pohárový zápas. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli, nebyl vůbec jednoduchý. Těší mě, že máme v sezoně čtrnáctou výhru,“ viděl duel Pavel Vrba.

Kouč Slovácka Michal Kordula si právem postěžoval na nedůraz svých hráčů v šestnáctce. „Tam se rozhodují zápasy. Soupeř byl v našem vápně jako doma. Do první branky jsme byli Plzni vyrovnaným soupeřem, pak už hru Viktorka ovládla. Viděli jsme úplně jiný zápas jako před týdnem v poháru. Museli jsme měnit sestavu i stoperském postu, ani jeden z hráčů není stoper. Tam jsme nebyli dostatečně kvalitní,“ viděl možnou příčinu debaklu trenér Slovácka. Domácí fotbalisté tak tahají nepříjemnou šňůru už jedenácti zápasů bez výhry.

HET liga, 14. kolo -
1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 1:4 (0:2)

Branky: 90 +10. Reinberk – 17. a 71. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda. Rozhodčí: Franěk –Arnošt, Myčka. ŽK: Kubala, Navrátil – Kopic, Limberský. Diváci: 4 302.

1.FC Slovácko: Heča – Juroška, Šumulikoski, Šimko, Reinberk – Sadílek (59. Hellebrand) – Navrátil, V. Daníček, Havlík (46. Machalík), Petr – Zajíc (89. Kubala). Trenér: Kordula.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (90+11. Čermák), D. Kolář, Kopic (90+5. Pilař) – Bakoš (69. Řezníček). Trenér: Vrba.