*
včera, 20:52
B-tým: Na úvod v Uherském Brodě remíza 3...
včera, 16:16
VIDEO: Filip Nguyen před Dynamem
včera, 02:15
VIDEO: Ohlasy po zápase s Lokomotivem
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Filip Nguyen pred Dynamem CB
včera
Tiskovka po Plovdivu
28.07.2021
Tiskovka pred Plovdivem
28.07.2021
Petr Reinberk pred Plovdivem
26.07.2021
Bécko pred sezónou
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Petr Švancara se rozloučil bombastickou show

13.06.2011, pondělí, 08:09
svanci_exhibice_velky.jpg

Hokejové i fotbalové hvězdy kam se jen podíváš, do toho bavič Genzer se Suchánkem. Kolem stovky lidí, nekonečné množství podepsaných památníčků, dresů, kšiltovek či triček.

Děti skotačící na nejrůznějších atrakcích, sluníčko, všudypřítomné úsměvy a dobrá nálada. Takovou kulisu mělo v sobotu na staroměstském Širůchu benefiční fotbalové utkání mezi mužstvem složeným z hokejistů NHL a KHL a Týmem osobností, při kterém se loučil se Slováckem útočník Petr Švancara. Nešlo však jen o zábavu, přídomek „benefiční“ neměl zápas náhodou. Na dobročinné účely se totiž podařilo získat úctyhodných 725 tisíc korun.

Než se stačili aktéři zápasu prodrat špalíry fanoušků, musel být začátek zápasu posunutý asi o čtvrt hodiny. Zájem o podpisy Ondřeje Pavelce, Karla Rachůnka, Pavola Demitry, Ladislava Kohna, Petra Čajánka, Jakuba Voráčka, Petra Švancary, Michal Kadlece a dalších byl totiž obrovský. Kdyby sportovci nebyli donuceni prchnout, tak se podepisují snad ještě teď…

Pak už to začalo. „Děkuji Hradišti a hlavně jeho náměstí, že mám po včerejšku rozbitou hubu,“ naladil všechny přítomné ještě před úvodním hvizdem bavič Richard Genzer, který tak naznačil, že příprava na zápas byla velmi náročná… Ve výborné atmosféře vytvořené kotlem fanušků 1. FC Slovácko, kteří se přišli rozloučit s Petrem Švancarou, se všichni perfektně bavili. Gólů bylo jako máku, stovky diváků nenechaly v klidu ani četné humorné scénky.

Při nich hrál prim kdo jiný než Petr Švancara. Třeba když měl po teatrálním pádu v šestnáctce dostat žlutu kartu, sám ji naopak udělil rozhodčímu Kociánovi. Populární útočník se postaral i o úvodní tři zásahy svého týmu. Hned ten první dokonce vstřelil svým netiypickým způsobem – hlavou. „Jestli to bude důvod k nějaké speciální oslavě? Ani ne. Já už jsem totiž nějaký ten gól hlavou dal i v přípravných zápasech, ale strašně bych chtěl, aby se mi to konečně povedlo v lize,“ culil se.

Kvůli jeho umění si na něho začali dávat větší pozor obránci soupeře. „Že tě sejmu!“ zakřičel na něj kapitán hokejistů Karel Rachůnek. Jeho svalnaté postavy a „vážně“ myšlené výhrůžky se Švancara zalekl a raději mu přenechal balón. Ke konci půle se „Mercedes“ zmocnil moderátorova mikrofonu a podrobil své mužstvo zdrcující kritice. „Na mých spoluhráčích mě strašně sere, že se nevrací,“ smál se. Zatímo totiž ostatní statečně bojovali, on v klidu postával na půlící čáře.

V poločase měli vylosovaní diváci jedinečnou možnost kopnout si fotbalovou penaltu na brankáře české hokejové reprezentce Ondřeje Pavelce. Ať už byli úspěšní nebo ne, odměny v podobě fotbalového míče se dočkali všichni. Pavelec u sebe samozřejmě neměl žádné hokejové propriety, tedy ani lapačku, ani vyrážečku. Na to opět hbitě zareagoval Petr Švancara. „Luděk Zelenka taky nemá vyrážečku, on má vyrážku. Luďku, děkujeme ti za první půlku, ale na druhou už nechoď,“ bavil se na účet svého kamaráda, někdejšího výborného fotbalisty a momentálně spolukomentátora České televize.

Útočník Columbusu Blue Jackets Jakub Voráček si už v prvním poločase naoko stěžoval, že mu spoluhráči málo přihrávají. Asi po hodině hry mu „došla trpělivost“, vyzul kopačky a se širokým úsměvem na líci je věnoval jednomu z překvapených diváků. V závěru jeho týmu pomáhal i už zmiňovaný Luděk Zelenka, jenž podle toho, který tým útočil, převlékal dresy. Hokejistům dokonce jedním gólem pomohl ke konečné remíze 8:8.

V odpovědích všech hráčů bylo cítit, že by se v příštích letech rozhodně nebránili pokračování. A příští rok by se zápas měl určitě znovu uskutečnit.! Tedy alespoň podle rozverné hlášky Petra Švancary, který z okna hotelového pokoje na celé kolo křičel: „Příští rok mě Slovácko koupí a uděláme tady akci na počest toho, že přicházím,“ smál se fotbalový básník.

Hokejisté NHL a KHL – Tým osobností 8:8.

Branky: Juřena 2, Demitra 2, K. Rachůnek 2, Zelenka, Průcha – Švancara 4, Kadlec, Kohn, Burda, Beníček.
Rozhodčí: Kocián.
Tým hokejových hvězd NHL a KHL: I Rachůnek, Čajánek, K. Rachůnek, Voráček, Pavelec, Demitra, Průcha, Juřena, T. Rachůnek, P. Vampola, Frolík, Kopecký, Klepiš, Barinka, Voska, Kordán, J. Vampola. Trenér: R. Novák.
Tým osobností: Švancara, Kadlec, J. Valenta, Kohn, Bičánek, Kordula, Zelenka, Abrahám, Blatný, Hunkes, Spálenka, Burda, Nikl, Čožík, Beníček, Brnka, Kalík. Trenér: L. Sladký.

Celá akce měla rovněž dobročinný charakter. Celkem se na tyto účely podařilo získat takřka tři čtvrtě milionu korun. Karel Rachůnek s Petrem Švancarou předali už o poločase utkání zástupcům Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad šek na 50 tisíc korun, které vybrali sami sportovci. Večerní aukce sportovních propriet, mezi kterými nechyběly například kopačky Michal Kadlece či dresy nejrůznějších hráčů, pak vynesla neuvěřitelných 675 tisíc korun. Peníze poputují na dobročinné účely, mimo jiné na konto Nadace Femina, která pomáhá ženám s onemocněním rakovinou prsu. Za rekordní částku (150 tisíc) byl vydražen dres Ondřeje Pavelce. „Jednalo se vlastně o historický kousek, neboť to byl dres Atlanty Thrashers, která se stěhuje do Winnipegu,“ prozradil hlavní organizátor akce Jakub Kovář. Z dalších věcí vynesl například dres 1. FC Slovácko Petra Švancary podepsaný všemi hráči 30 tisíc korun.

OHLASY HRÁČŮ

Ondřej Pavelec, který nastoupil na pozici levého obránce, po přestávce se ale přestěhoval do brány, prý aby nemusel běhat.

„Ta branka je strašně velká. Až nepřirozeně. Určitě by mohla být menší. Já mám fotbal strašně rád. Když jsem byl malý, tak jsem ho souběžně hrál s hokejem. Přišli lidi, je krásně, prostě paráda. O vítězství dnes určitě vůbec nešlo, celé se to tady konalo kvůli úplně něčemu jinému, aby se pomohlo dobré věci a pobavili se lidi.“

Petr Čajánek, který se po dlouholetém působení v zahraničí vrací do mateřského Zlína.

„Musím říct, že je to v tom horku hodně náročné. Po té včerejší noci, teda včerejším dvoufázovém tréninku, jsme hodně unavení.“ (úsměv)

Karel Rachůnek, který se na zorganizování akce podílel. Mimo jiné měl na starosti skladbu týmu hokejistů.

„Přišlo strašně moc lidí, na stadionu byla výborná atmosféra. Peťa Švancara měl krásné rozloučení. Určitě nejsme nijak špatní z toho, že nás trochu zastínil. Dělali jsme to dohromady a i kvůli němu tady bylo tolik diváků. Letos je to tady na Slovácku už druhý ročník našeho setkání. Zatímco vloni jsme hráli tenisový turnaj, letos jsme vsadili na fotbal a byla to správná volba. Určitě by stálo zato něco podobného příští rok zase zopakovat.“

Michal Kadlec, který si po japonském Kirin Cupu, kde česká fotbalová reprezentace nedala ani gól, zahrál i zápas, ve kterém padlo hned šestnáct branek.

„Myslím, že všechno klaplo na výbornou. Dělalo se to tady kvůli dobré věci, na kterou se podařilo vybrat peníze, takhle by se mělo pomáhat. Diváci přišli v hojném počtu, určitě to splnilo účel. I zápas proběhl v duchu fair-play, nikdo to naštěstí nijak nepřeháněl. Jetsli jsme se museli krotit, abychom hokejisty moc neporazili? Kluci mají trochu jiné pohyby, než my, na ledě by to ale zase bylo naopak, tam bysme zase byli my jak namalovaní. Určitě to ale zvládli dobře. Dali nějaké góly, my taky, takže to bylo v pohodě.“

Švancara: Loučení s tímto regionem je hrozně srdeční záležitost

Ve Starém Městě se při benefičním utkání ukázala velká sousta slavných hokejistů i fotbalistů. Jeden z nich však přece jen hrál prim. Fotbalový bavič Petr Švancara, který po dvou letech opouští 1. FC Slovácko, si lepší rozlučku nemohl přát.

Jak se vám líbí dnešní akce? Je tady spousta známých jmen, spousta diváků. Lepší loučení jste si asi nemohl přát…
Je pravda, že já to osobně beru jako loučení, ale nechci, aby bylo zapomenuto to, proč to tady dneska děláme. Sešli jsme se tady proto, abychom někomu pomohli. A pokud je to podpořené takovým množstvím lidí, kteří přišli, tak je to perfektní. Jsem fakt nadšený z toho, kolik diváků, přišlo. Třeba je to návod do budoucna, že budou další takové akce.

Přesto zůstaňme ještě chvilku u toho loučení. Čekal jste něco podobného, že přijde tolik lidí?
Ne, nečekal. Vůbec. Pro mě je loučení s tímto regionem hrozně srdeční záležitost. Dva roky jsem tady byl, prožil jsem tady fantastické dvě sezony. I když jsme hráli o záchranu, tak naši fanoušci dali jednoznačně najevo, že pokud do toho budeme dávat všechno, tak budou fandit a ani nebudou hledět na to, kolikátí jsme. Ještě bych chtěl říct, že jsem si strašně přál, aby lidi přišli i na ten dětský den, aby si to užily i děti. Aby se všichni bavili i při zápase, čemuž neskutečně pomohli Fanaticos, kteří tady vytvořili skvělou atmosféru. Jen to dokazuje, jak tady mají fanoušci fotbal rádi.

Nemrzí vás teď o to víc, že ve Slovácku nepokračujete?
Musím to brát tak, jak to je. Jsem ale samozřejmě rád, že lidi tady na mě budou vzpomínat v dobrém, já na ně taky. Je to trochu nostalgické, že končím zrovna tady na Širůchu, kde jsem s velkým fotbalem začínal, ale na druhou stranu to neberu nijak tragicky. Vždycky jsem říkal, že není důležité, jestli bude hrát Slovácko se Švancarou, nebo bez něj, ale důležité je, aby hrálo ligu.

Dal jste čtyři góly, takže i s tím musíte být spokojený…
Jak už jsem říkal, všem nám šlo hlavně o to, aby se bavili lidi. A že jsem dával góly hlavně já, to je úplně jedno. Důležité bylo, že jich padalo hodně, což se lidem určitě líbilo. Třeba se podaří nějakou takovou podobnou akci zopakovat.

Měli jste strach z hokejistů, kteří jsou fyzicky nadupanější?
Ani ne. Věděli jsme, že budou fyzicky zdatnějí, a tak jsme je včera slušně ožrali. Nakonec to skončilo remízou, takže spokojenost.

S kým jste to večer táhl nejdéle?
Musím říct, že největšího parťáka mi dělal Geňa. Seděli jsme asi od pěti hodin, končili jsme také v pět a z toho asi sedm hodin jsme se bavili jenom o fotbale. Zajímalo ho všechno možné, ale dneska jsme se domluvili, že už se o něm rozhodně bavit nebudeme. Geňa i se Suchošem byli fantastičtí, hokejisti jsou výborní kluci, i proto věřím, že by se mohly uspořádat i další ročníky.

Tahle akce ale nebyla jen o hokeji…?
Byli jsme i na návštěvě v Domově pro lidi se zdravotním postižením. Tam si člověk uvědomí, že když je nějakým způsobem známý, měl by pomáhat. Pro mě to byla příjemná návštěva, podařilo se vybrat i nějaké peníze, takže paráda.

Už víte, co s vámi bude dál, v jakém dresu vás v příští sezoně uvidíme?
To zatím nevím, nechci ani říkat nějaké možnosti. Jednání probíhají, snad se už v příštím týdnu rozhodne, kam zamíří mé kroky. Prioritou je pro mě samozřejmě česká liga, nebo i týmy, které mají ambice ji hrát. To znamená, že bych šel i do druhé ligy.

Takže Brno je pro vás prioritou?
Spíš to nechávám na mém agentovi Ondrovi Chovancovi, který mi s tím pomáhá. Řekl jsem mu jen, že chci hrát první ligu, nebo o ni bojovat. Hlavně bych chtěl zůstat v Česku.

Vy jste si trochu postěžoval, že Slovácko za vás požaduje odstupné, což vám komplikuje situaci. Objevila se od té doby z jeho strany v tomto směru nějaká vstřícnost?
Nemyslel jsem to tak, že si stěžuji. Oni na to mají právo, takhle to funguje. My se teď snažíme se nějakým způsobem domluvit. Určitě to není tak, že bych byl na Slovácko naštvaný. Prostě odcházím a jednou z věcí, které se řeší, je to, za kolik mě pustí.

Dovolená po sezoně nějaká proběhla?
Dovolená bohužel neproběhla, protože řeším, co se mnou bude. Manželka je samozřejmě nasr…, doma se se mnou baví akorát teletext. Teď už končí tady tyto akcičky, kdy si člověk po fotbálku zajde i na nějaké to pivo, od příštího týdne se už začínám hýbat, abych, když přijdu do nového klubu, byl použitelný.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • Jerry1984 - 13.06.2011, pondělí, 23:19
  (0)

  Endy: mě se to nedotklo, ale trochu mohls to rozvést..

 • Jerry1984 - 13.06.2011, pondělí, 23:18
  (0)

  :) děkuju za zájem :). Endy..hm tak volám na našeho psa mimochodem.. Babu: škoda, že dotyčný se trochu nerozepsal..no něco na tom bude ;) teda néé, že píšeš blbosti :)

 • Buchlovjak - 13.06.2011, pondělí, 22:20
  (0)

  endy: Miluju moudra moudrých mudrců....

 • Babu - 13.06.2011, pondělí, 20:32
  (0)

  jerry: jé, hele, neznámý nově vynořený nick se tu zjevil, aby ti oznámil, ať už nepíšeš :D asi parťák mojého kibica Igigo, který mě osočil, že píšu blbosti už pěknů chvílu :-)

 • eLucky - 13.06.2011, pondělí, 19:51
  (0)

  to huhu: z ceho jako? neni co strihat

 • eLucky - 13.06.2011, pondělí, 19:51
  (0)

  to endy: ach... chudaku;)

 • huhu - 13.06.2011, pondělí, 19:14
  (0)

  bude video? :)

 • Valheru - 13.06.2011, pondělí, 08:47
  (0)

  Vím ještě o jednom, který vyjde za týden :-)

 • Jerry1984 - 13.06.2011, pondělí, 08:32
  (0)

  tak myslím, že už stačilo a snad je poslední článek o Mercedesovi ;)

pristi
 Další články:
20.06.2011, pondělí, 08:41 - Fobalistům Slovácka skončila dovolená
16.06.2011, čtvrtek, 13:17 - Brankář Filipko zůstane ve Slovácku, smlouvu prodloužil i Ondřejka
13.06.2011, pondělí, 19:52 - Brankář Filipko i útočník Ondřejka budou pokračovat ve Slovácku
11.06.2011, sobota, 19:06 - Švancara se v benefičním zápase rozloučil se Slováckem
10.06.2011, pátek, 20:27 - 100% Chachar Cup v Bohumíně vyhrálo Slovácko
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace