0
fanoušků

Penalta? Měla se pískat, míní Valenta

28. 7. 2014, pondělí, 07:57

Rozhodně pamatuje i vydařenější zápasy. Jiří Valenta nepodal žádný excelentní výkon, kouč Habanec ho dokonce vystřídal. Přesto byl po zápase v obležení novinářů. Byl to on, koho ve druhém poločase v šestnáctce jasně fauloval Argentinec Alda Baéz.

Sudí Kovařík ovšem na penaltový puntík neukázal. „Z mého pohledu jasná penalta," soptil po zápase Valentův spoluhráč Tomáš Rada. Trenér Habanec se k inkriminovanému momentu nemohl vyjádřit. „ Neviděl jsem to," řekl. Středopolař Slovácka přiznal, že před faulem byla menší vzájemná šarvátka.

Jak jste viděl váš pád ve velkém vápně?
Je pravda, že nejdřív jsem ho zatáhl za dres. Ale když jsem ho pustil, on mi úplně propnul triko. Takové penalty by se rozhodně měly pískat.

Cítíte od rozhodčího křivdu?
To bych zase nechtěl říkat, že cítíme nějakou křivdu. Myslím si, že rozhodčí pískal v pohodě. Možná mohl písknou tu penaltu, ale na nikoho se nechceme vymlouvat. Chyby musíme hledat hlavně u sebe.

Sedmdesát minut jste byli lepším týmem, ale v závěru vás Slavie obrala o všechny body. Co se stalo?
Bohužel, jsou i takové zápasy. Skoro celé utkání diktujeme tempo hry a závěr nezvládneme. Dostali jsme z ničeho dva blbé góly.

Vyrovnávací branku dal Škoda. Kdo ho měl hlídat?
Nevím, kdo ho měl hlídat osobně, branka padla z rohu. Už předtím tam ale byl špatný odkop, balon musí letět daleko, pryč přes celé hřiště, ne do rohu. Z následné standardky dostaneme gól. Občas se to stane, ale proti Slavii nás to stálo body.

Jak si vysvětlujete, že závěr pařil Slavii. Docházely vám síly?
To bych neřekl. Až do sedmdesáté minuty jsme je dobře atakovali, hráli jsme přesně, co jsme chtěli. Nedali jsme ale šance a Slavia udeřila z ničeho. Musíme to napravit v dalším zápase.