2. 12. 2018- Děkovačka po zápase FCS - Spar...
13. 8. 2018
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Ostrava - Slovácko 0:3, Svědíkův zdařilý debut, Baník padl potřetí v řadě

24. 11. 2018, sobota, 19:30

Efekt nového trenéra zafungoval na fotbalisty Slovácka na jedničku. S Martinem Svědíkem poprvé na lavičce zvítězili v 16. kole překvapivě na hřišti Ostravy 3:0. Skóre otevřel Marek Havlík, po přestávce na něj navázali Petr Reinberk a Jan Kuchta. Baník porazili už ve čtvrtém utkání po sobě.

Postavení Ostravy se zhrošuje. Přestože nedávno ještě byla v boji o nejvyšší příčky, teď se v tabulce propadla až na šestou pozici.

Svědík se neuchýlil k žádné revoluci v základní sestavě a proti poslednímu ligovému utkání proti Liberci udělal pouze jedinou změnu, když místo Sadílka dal přednost defenzivnějšímu Janoškovi.

To Baník musel kvůli karetním trestům udělat hned dvě vynucené změny v obraně, ale v úvodní desetiminutovce se zápas snažil zlomit ofenzivou. Ani jednu akci si však z počátečního tlaku nepřipravil k zakončení. To se povedlo až Ondřeji Šašinkovi, který se ve vápně obkroutil kolem Krejčího a jeho střelu dělily od kýženého cíle decimetry.

Slovácko bylo po pasivním začátku stále troufalejší. Právě Janošek měl po půlhodině hry na hlavě stoprocentní gól, ale z malého vápna hlavičkoval po Navrátilově centru mimo tyče.

Zdálo se, že nově poskládaná obrana Baníku bez Stronatiho a Fleišmana má problémy se zachytáváním hostujících protiútoků. Jeden z nich se nakonec domácím stal osudným. Navrátil těsně před poločasem utekl po levé straně a jeho přihrávku na penaltový puntík z voleje uklidil po zemi k tyči Havlík. A Slovácko se po třech měsících dostalo v ligovém utkání do vedení.

Baník do druhé půle vstoupil s výraznější větší aktivitou a deset minut obléhal Trmalovu bránu. Baroš ideálně sklepnul balon na volej Šašinkovi, ale jeho rána orazítkovala jen tyč. O kousek minul bránu i Granečný a v 57. minutě přišla nečekaná sprcha na druhé straně. Slovácko se prosadilo po rohovém kopu Havlíka, když Laštůvka ještě stihl vyrazit hlavičku Daníčka, ale Reinberk na vzdálenější tyči dorážel do prázdné brány.

Na Ostravu pak znovu padla bezmoc. Domácí vzadu vsadili na risk a dohrávali jen na tři obránce, což hosté deset minut před koncem do otevřené obrany z brejku potrestali střídajícím Kuchtou ještě třetím gólem. Kuchta šel v 89. minutě ještě úplně sám na bránu, ale Laštůvka čtvrtý gól nedovolil. Slovácko tak po Příbrami získalo plný počet bodů i v Ostravě.