Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Olomouc - Slovácko 1:1, domácí mají jen bod, ale drží neporazitelnost

22.08.2011, pondělí, 07:19

Fotbalisté Olomouce zůstávají neporaženi i po prvním utkání od trestu za údajnou korupci. Se Slováckem na domácím stadionu remizovali 1:1, když na gól Petra reagoval hostující Pavelka.

Olomouc přišla v týdnu kvůlu trestu za údajnou korupci o devět bodů, nyní má tedy v tabulce minus jeden bod a zůstává na posledním místě.

Olomoucký trenér Zdeněk Psotka prohlásil, že disciplinární kauza nesmí mít vliv na výkony týmu. "Vedení klubu se bude snažit řešit odvolání, my se snažíme pracovat co nejlépe na hřišti. A doufám, že navážeme spíš na ty předchozí výkony než na ten dnešní."

"Bohužel nám chybělo tempo. Nebyli jsme důrazní v odražených míčích. Ve druhé půli jsme nechodili agresivně do soubojů, dávali jsme míče dozadu. Náš výkon nebyl kvalitní ani pohledný," řekl Psotka.

Domácí nastoupili nejen bez devíti odečtených bodů, ale i bez potrestaného brankáře Drobisze, jemuž disciplinární komise zastavila činnost na půldruhého roku.

Místo něj se mezi tyče postavil dvacetiletý mladík Šustr, který má na kontě jen dva ligové zápasy a v létě se vrátil z hostování ve Znojmě. Moc práce sice neměl, ale čisté konto neudržel.

Herně měli navrch domácí a už ve dvanácté minutě se dostal do velké šance Heinz, který v minulém kole dvěma góly rozhodl o výhře Sigmy v Českých Budějovicích. Vystihl nepovedenou malou domů, ale míč trefil jen špičkou kopačky a hosty zachránila před pohromou tyč.

Pak ale namlsaní diváci dlouho žádný důvod k potlesku neměli. Potěšit je mohl jen Navrátilův šikovný lob, který v 28. minutě skončil těsně nad břevnem branky hostů. Varadiho nájezd zlikvidoval včasným vyběhnutím brankář Filipko a přímý kop kapitána Kučery, hrajícího 300. ligový zápas, skončil ve zdi.

Na nudu z prvního dějství dal divákům zapomenout v 54. minutě domácí Petr: z 25 metrů se nádherně trefil přímo do šibenice. Hosté mohli krátce nato vyrovnat, ale volný Došek hlavičkoval příliš vysoko. Náskok mohl pojistit Heinz, ale z hranice šestnáctky namířil těsně vedle.

Domácí to mrzelo o to víc, že střídající Pavelka čtvrt hodiny před koncem vyrovnal. Dvacetiletý záložník, který je ve Slovácku na hostování ze Sparty, si naběhl za obranu, šikovně obstřelil vybíhajícího Šustra a zajistil svému týmu první bod v této sezoně.

Trenér Slovácka Miroslav Soukup byl rád, že jeho tým získal první bod v sezoně, ale s hrou příliš spokojen nebyl. "Nebyla tak kvalitní jako v duelech se Spartou či Příbramí. Na úkor ofenzivy jsme obětovali Kordulu, který před šestnáctkou eliminoval velkou střeleckou potenci Hanáků. Chtěli jsme spoléhat na rychlá křídla Hlúpika s Ondřejkou. To moc nevycházelo," posteskl si trenér hostů.

SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko1:1 (0:0)
Góly: 54. J. Petr - 76. D. Pavelka
Slovácko: M. Filipko - P. Reinberk , T. Košút , J. Trousil , L. Kubáň - V. Valenta , M. Kordula , M. Poliaček (54. D. Pavelka ), F. Hlúpik (72. M. Kerbr ) - L. Došek , V. Ondřejka (90. R. Mezlík )
ŽK: 38. L. Kubáň
Rozhodčí: T. Adámek - T. Lakomý , J. Paták
Počet diváků: 5967 (58% z kapacity 10212 diváků)