27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Nešťastná třináctka. Slovácko opět padlo s Mladou Boleslaví

18. 4. 2016, pondělí, 12:36

Třináct. Už tolik zápasu nedokázali fotbalisté 1. FC Slovácko porazit Mladou Boleslav. Černou sérii se jim nepovedlo přetrhnout ani ve 25. kole Synot ligy, hosté si zásluhou tref Jánoše a Magery odvezli všechny body.

A nutno říct, že zaslouženě. „Boleslav jsem porazil hned po svém příchodu na Slovácku, od té doby ale nic. Ze třinácti zápasů jen dvě remízy. V první půli nás soupeř porazil velkou kvalitou, po změně stran rozhodčí zápas neuvěřitelně rozkouskovali, takže jsme se vůbec nedostali do hry," řekl domácí kouč Svatopluk Habanec.

Do první nadějné šance se sice dostal Libor Došek, míč ale v nadějné pozici dobře netrefil. „Škoda, že promáchl, byla to naše asi největší šance," posteskl si lodivod Slovácka.

Pak totiž převzali otěže zápasu hosté. V 16. minutě měl po ztrátě Hofmanna a rychlém brejku na hlavě jistý gól Lukáš Magera, jenže hlavičkoval jen do míst, kde stál Milan Heča. Domácí gólman předvedl fantastický reflex a „lapačkou" vytáhl míč na břevno.

Domácí se ale nepoučili, vzápětí se řítil do šance Chramosta. Heča jeho střelu sice vyrazil, jenže Šimko váhal s odkopem tak dlouho, až ho předskočil rodák z Uherského Hradiště Adam Jánoš, který pohodlně otevřel účet zápasu – 0:1.

Vzápětí měl brankář Slovácka plné ruce práce s ranou Kalabišky a plné nohy práce při tutovce Fleišmana. „Při těch neproměněných šancích mě mrazilo, abychom na to nedoplatili. Slovácko jsme v prvním poločase do ničeho nepustili," nechal se slyšet hostující trenér Karel Jarolím.

Domácí měli několik náznaků, jenže všechny nebezpečně se tvářící protiútoky končily nepřesnými centry a finálními přihrávkami.

„Boleslavští se díky své pohyblivosti dostávali do šancí, my jsme naproti tomu měli jedinou střelu na bránu. Chtěli jsme hrát agresivně, ale nedařilo se nám to. V osobních soubojích byl soupeř důraznější," uznal domácí lodivod.

Druhý poločas začali jeho svěřenci nadějně, Milan Kerbr ale z přímého kopu pouze orazítkoval levou tyč boleslavské brány. Jenže kormidlem zápasu tato situace neotočila. Hosté byli nadále lepší. Jejich převahu mohl druhým gólem potvrdit Chramosta, sám před Hečou ale mířil nad.

„Říkal jsem si, aby nás to nemrzelo. Po prostřídání domácích jsme očekávali nakopávané balony, ale ustáli jsme to. Slovácko jsme nepustli do žádné šance a dohráli jsme to až do konce," pochvaloval si Karel Jarolím.

Jeho tým se dočkal potvrzení náskoku v 70. minutě. Kone šel u brankové čáry zbytečně do střetu s Takácsem a rozhodčí Houdek nařídil pokutový kop. Přísný, ale zřejmě oprávněný.

„Neumím to posoudit, protože jsem to neviděl," pokrčila rameny Svatopluk Habanec. Takřka stejně reagoval i jeho protějšek. „Není to alibi, opravdu jsem to neviděl. Musím se na to podívat," doplnil Karel Jarolím.

Penaltu s přehledem proměnil Magera a podtrhl tak dominanci hostů – 0:2.

Až tři minuty před koncem se branky dočkalo i Slovácko. Radost hráčů i fanoušků ale měla jepičí život, neboť asistent rozhodčího Hrabovský odmával Doškovi ofsajd. Jestli v něm domácí kanonýr opravdu stál, to opakovaný záběr neukázal. Kone s Biolkem při protestech posbírali žluté karty a rozhodčí si po skončení utkání vyslechli od fanoušků své. Ostatně už v průběhu druhého dějství z tribun několikrát znělo hromové „Sudí ven!". Příznivcům Slovácka se zdálo, že utkání řídí jednostranně.

Výkon arbitrů se moc nepozdával ani domácímu trenérovi. „Takhle rozkouskovaný zápas už jsem dlouho neviděl. Ve druhé půli se hrálo čistého času snad jen patnáct minut. Hra byla neustále přerušená, nedostali jsme se vůbec do tempa," zlobil se Svatopluk Habanec.

Porážku na to ale nesváděl. „Prohráli jsme s kvalitním soupeřem. Musíme se vrátit zpátky, abychom nespadli do spodní části tabulky. Čekají nás dva zápasy, ze kterých bych chtěl získat aspoň čtyři body," uzavřel kouč Slovácka.

1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Branky: 19. Jánoš, 70. z pen. Magera.
Rozhodčí: Houdek – Peřina, Hrabovský.
ŽK: Daníček, Kerbr, Šimko, Kone, Biolek – Takács.
Diváci: 4105.
Slovácko: Heča – Reinberk, Košút, Hofmann, Šimko – Šumulikoski – Diviš (60. Biolek), Havlík (52. Kone), Daníček (78. Valenta), Kerbr – Došek. Trenér: Habanec.
Ml. Boleslav: Diviš – Pauschek, Kúdela, Čmovš, Fleišman – Jánoš (87. Přikryl), Takács, J. Rada, Kalabiška – Magera – Chramosta (68. Klobása). Trenér: Jarolím.

HVĚZDA ZÁPASU - Milan Heča

Domácí gólman sice dvakrát inkasoval, za svůj výkon si však zaslouží absolutorium. Před prvním gólem zlikvidoval tutovku soupeře, penaltu zase provedl Magera dokonale. Heča mimo to zneškodnil několik tutovek soupeře, o vítězi by bez něj bylo rozhodnuto už v první půli.

HLAVNÍ MOMENT - Šimkovo zaváhání

Když Milan Heča levou nohou vyškrábl Chramostovu střelu, zdálo se, že Slovácko v krátké době přežije druhý kritický okamžik. Jenže Patrik Šimko se na osvobozující odkop chystal tak dlouho, až ho předskočil Jánoš a vstřelil úvodní gól zápasu.

ČÍSLO UTKÁNÍ - 13

Už v tolika zápasech v řadě nedokázali fotbalisté Slovácka celek z Mladé Boleslavi porazit. Naposledy se modrobílí radovali z výhry 15. 9. 2012, od té doby se jim to nepovedlo v sedmi ligových a šesti pohárových utkáních.