16
fanoušků

Na Slovácku zvonily pouze břevna. Jsme zklamaní, litoval kouč Kordula

6. 5. 2018, neděle, 11:08

Svěřenci trenéra Korduly odehráli proti Teplicím bezbrankový zápas. Posunuli klubový rekord v počtu zápasů bez obdržené branky. Milan Heča neinkasoval už 533 minut.

Bez dvou opor se museli obejít fotbalisté Slovácka proti Teplicím.

Zápas sledoval jenom z tribuny vykartovaný kapitán Vlastimil Daniček a zranění z uplynulého kola nepustilo do hry záložníka Marka Havlíka.

Na post předstopera se tak postavil mladičký Janošek a v záloze místo Havlíka nastoupil Machalík.

Ještě před zápasem dostal slovácký Jan Navrátil dres s dvojkou a dvěma nulami na zádech. Domácí štírek nastoupil proti Severočechům na dvoustý zápas v lize.

První velká šance přišla pro domácí už po jedenácti minutách hry. Lukáš Sadílek se snažil technickou střelou obstřelit teplického gólmana. Podařilo se mu to jenom částečně, jeho trefu zastavilo břevno.

A rodák z Uherského Ostrohu byl zjevně při střelecké chuti. Další Sadílkova nadějná střela o šest minut později jen těsně minula branku.

Trenér domácích Michal Kordula zřejmě nabádal své svěřence ke střelbě z dálky. Parádní střelu Janoška teplický gólman Grygar nadvakrát zpacifikoval.

Deset minut před poločasem zazvonilo břevno znovu. Po střele Jakuba Petra z velkého vápna zachránila teplické horní tyčka.

Do druhé půlky nastoupili domácí s jednou změnou. Krajního beka Divíška vystřídal Reinberk.

„Střídání bylo vynucené, Divoch( Divíšek) si natáhl tříslo,“ vysvětloval změnu domácí kouč Michal Kordula.

Stejně jako v prvním dějství mělo i v druhé půlce víc ze hry Slovácko. V 50. minutě hlavičkoval jen těsně vedle Břečka. V 66. minutě poslal domácí kouč do hry místo nevýrazného Zajíce Kubalu.

Domácí se dostávali do slibných příležitostí, ale scházela finální přihrávka nebo větší moment překvapení. Balony, které prošly přes zhuštěnou teplickou defenzivu, pochytal skvělý Grygar.

Hosté se dostávali před branku Slovácka jen sporadicky a pořádnou gólovou šanci si nevytvořili.

Čtvrt hodiny před kopaly Teplice z nadějné pozice trestný kop, ale zkušený Rezek jen vyprášil rukavice gólmana Heči.

Rozhodnuto mohlo být tři minuty před koncem, když přišel blesk z čistého teplického nebe. Krásná střela Trubače jen lehce lízla břevno slovácké branky.

Když se v první minutě nastavení netrefil po rohu z nadějné pozice ani domácí Břečka, tak zápas skončil bez gólů.

Neprůstřelnost brankáře Slovácka Milana Heči se prodloužila na 533 minut,ale trenér Slovácka by raději viděl zápas s jiným výsledkem.

„Jasně, máme momentálně skvělou defenzívu,ale raději bych viděl výsledek 4:3 pro nás. Neměli jsme v ofenzívě svůj den. Ve vápně soupeře jsme si nevypracovali mimo střel ze střední vzdálenosti žádnou gólovou šanci. Nebyli jsme dostatečně přesní, sebevědomí, konstruktivní, scházel nám moment překvapení, abychom ten zápas vyhráli. Na druhou stranu naše defenzíva fungovala velmi dobře. Hosté měli Trubačem jednu střelu na bránu, která zaváněla gólem. Ta remíze je asi pro oba mančafty zasloužená,“ shrnul hodnocení zápasu domácí trenér Michal Kordula.

Jeho protějšek Daniel Šmejkal si bodu z Uherského Hradiště cenil.

„Musím říct, že remízu musíme brát. Strašně špatně jsme vstoupili do druhé půlky. Dostali jsem se pod tlak a byli jsme prakticky celý druhý poločas pod tlakem. Dopředu jsme neměli vůbec nic, to nás mrzí, ale někdy takové zápasy jsou. Kluci to na Slovácku ubojovali.“

1. FC Slovácko – FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Wilczek. Žluté karty: Jakub Rezek – Žitný. Diváci: 4 075.

1.FC Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí, Divíšek (46. Reinberk) – Machalík, Janošek – Navrátil, Sadílek, Petr (81. Jakub Rezek) – Zajíc (53. Kubala). Trenér: Kordula.
FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Ljevaković, Jeřábek, Krob – Soungole, Kučera – Hora (69. Trubač), Jan Rezek (88. Kodeš), Žitný – Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Rozhodující moment: Byly dva, obě nastřelené brankové konstrukce teplické branky. V 11. Sadílkem a v 35. minutě Petrem. Byl to zápas o jedné brance, pokud by ji dalo Slovácko, tak tři body zůstaly v Uherském Hradišti. Teplice předvedly dopředu velkou nulu.

Hvězda zápasu: Hostující brankář Tomáš Grygar, který v Uherském Hradišti nastoupil na jaře vůbec poprvé v základu Teplic. Zpacifikoval větší nebo menší šance domácích a dvakrát mu pomohla i branková konstrukce. „Šlo vidět, že Slovácko hrálo o hodně, bylo fotbalovější,“ uznal převahu domácích.

Číslo zápasu: 533
To jsou minuty, ve kterých fotbalisté Slovácka nedostali gól. Milan Heča odchytal pět zápasy v řadě s nulou a neinkasoval branku dlouhých 533 minut. Vytvořil tím nový klubový rekord. „Dobrý, ale nijak se na to nedívám. Důležité je, že bodujeme,“ uvedl k sérii bez emocí brankář Slovácka.