06.11.2023
Fanoušci v zápase proti Hradcu

Ml. Boleslav - Slovácko 5:1, Komličenko už nastřílel deset gólů

23.09.2018, neděle, 08:34

Fotbalisté Mladé Boleslavi deklasovali v 9. kole první ligy Slovácko 5:1. Dvěma zásahy v závěru k tomu přispěl Nikolaj Komličenko, s deseti góly aktuálně nejlepší střelec nejvyšší soutěže.

O další zásahy domácích se postarali Petr Mareš, Tomáš Přikryl a Marek Matějovský. Za hosty ve druhém poločase snižoval na 1:2 Jan Kuchta. Slovácko navíc čtyři minuty před koncem přišlo o Vlastimila Daníčka, který dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

„Přestože to by se to mohlo podle výsledku zdát, tak se to nerodilo lehce,“ řekl mladoboleslavský trenér Weber. „Konečný výsledek je pro nás, myslím vzhledem k předvedené hře, až příliš krutý,“ přidal kouč soupeře Kordula.

Mladá Boleslav byla od začátku aktivnější a po velkém tlaku a centru Přikryla otevřel v 28. minutě skóre Mareš. V závěru poločasu se do velké šance dostal i Přikryl, ale přehodil vybíhajícího gólmana Daňka i branku.

Slovácko po přestávce přidalo, ale když Havlík s Rezkem šance neproměnili, přidali domácí druhý gól, o který se tečovanou střelou postaral Přikryl. Hosté poslali místo Sadílka na hřiště Kuchtu a ten po necelých deseti minutách na trávníku zblízka hlavou snížil.