*
před 6 hodinami
VIDEO: Magazín po zápase v Liberci
18. 4. 2019, čtvrtek, 10:59
V pátek Dětský den a moravské derby
17. 4. 2019, středa, 12:15
Tomáš Zajíc: Nenecháme jim nic zadarmo
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Magazín: 1.FC Slovácko před Libercem
14. 4. 2019
FCS-Sparta Praha 3:0/1:0/-U19 Širůch 13.4.19
14. 4. 2019
Oslavy a ohlasy po Příbrami
13. 4. 2019
Tiskovka po zápase s Příbramí
12. 4. 2019
Pozvánka na ligu žen: FCS-Loko Brno
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 947 fanoušků
*
Poslední články:
14. 1. 2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
28. 11. 2018, středa, 13:10
Společně pro dobrou věc! Už potřetí!
22. 8. 2018, středa, 09:15
V pondělí všichni na derby v novém triku! Hecuj to!
Poslední článek v blogu:
1. 4. 2018, neděle, 13:44
Slovácko výrazně posiluje...
Poslední video
14. 4. 2019- Fanoušci v zápase proti Příbra...
Poslední fotogalerie
5. 2. 2016- Fanaticos Cup 2016
*
14. 4. 2019
Dejte jim góóóĺ
14. 4. 2019
Fanoušci v zápase proti Příbrami
10. 4. 2019
Fanoušci proti Plzni a rozhodčímu
17. 2. 2019
Fanoušci v zápase proti Karviné
16. 12. 2018
Fanoušci v zápase proti Dukle

Kouče Habance mile překvapila připravenost hráčů

24. 6. 2014, úterý, 08:38
habanec_stadion_velky.jpg

Chci, aby všechno bylo o deset procent lepší než v minulém ročníku, postavil před hráče 1. FC Slovácko jasný úkol pro novou sezonu trenér Svatopluk Habanec. Jelikož jeho svěřenci budou obhajovat šestou příčku a i hrou náročné fanoušky povětšinou bavili, nečeká je nic jednoduchého.

Příprava na novou sezonu začala v pondělí prvním oficiálním tréninkem. Na hřiště v Sadech vyběhly samé známé tváře plus pět „neidentifiko­vatelných" obličejů. Ty však nepatřily žádným posilám z „venku", ale mladíkům z juniorky. Na druhou stranu mužstvo nikdo až na Jakuba Petra neopustil a ani neopustí. Vedení klubu totiž zakázalo veškeré odchody klíčových hráčů.

Smůlu tak měl například Milan Kerbr, po kterém při tvorbě svých Galacticos zatoužil jablonecký boss Miroslav Pelta. „Existovala konkrétní nabídka, nic bližšího k tomu ale říct nemohu, neboť to měli na starosti manažeři. Pak jsem si jen přečetl, že ředitel klubu pan Krejčí zakázal veškeré odchody, takže zůstávám ve Slovácku, což mi ale vůbec nevadí," nechal se slyšet nejlepší střelec modrobílých v uplnulé sezony, který byl dopředu považován za nejžhavější zboží. Spekulovalo se dokonce o zájmu Plzně.

Kouč Slovácka je pochopitelně rád, že o jednu ze svých ofenzivních hvězd nepřišel. „Hodně čtu, kdo jak posílil, kdo koho přivedl či pustil atd. Moje zkušenost je taková, že když se kádr neoslabí, tak je to také svým způsobem také posílení. Musíme ale říct, že dva hráče – útočníka a do zálohy – potřebujeme," poznamenal Svatopluk Habanec.

Vedle alternativy za Libora Doška se poohlíží po ostrém kraji, který by zvýšil konkurenci. „Filip Hlúpik, který se vrací po dlouhém zranění, absolutně není připaven jít do soubojů a Matěj Biolek bude mít ještě tři týdny berle. Na dva kraje tudíž máme jen tři hráče – Kerbra, Diviše a Civiče, což je žalostně málo," vysvětlil kouč Slovácka.

V mužstvu skončilo trio Trousil, Lukáš a Ondřejka, kteří si hledají angažmá, do Olomouce z hostování vrátil Jakub Petr. Zájem o něj sice ve Slovácku netají, Sigma, která by se ráda co nejrychleji vrátila do nejvyšší soutěže, by ho však pouštěla jen nerada. A když už, tak zřejmě za podmínek, na které by hradišťský klub nebyl ochoten přistoupit.

Slovácký deník v minulém týdnu avizoval interes modrobílých o útočníka pražské Dukly Josefa Marka. Jeho příchod však padl, hráč nabídku odmítl. „Uvedl určitě rodinné důvody, což jsem s jistým podivem respektoval," nechal se slyšet Svatopluk Habanec, jenž tak chce mužstvo pomalu připravovat i na alternativní „hru bez Doška". „Možná přijde malinko změna našeho herního stylu, jelikož Libor Došek číslo dvě není na trhu. A když už někde v zahraničí je, tak za opravdu veliké peníze. Především bych však byl rád, kdyby to nebyla Liborova poslední sezona ve Slovácku, protože i přes jeho věk je to taková persona v kabině i na hřišti, že se to jen tak nevidí," smekl trenér klobouk před útočným veteránem.

Lodivoda Slovácka mile potěšilo, v jakém stavu se mu hráči hlásili po dovolené. „Nemusíme řešit žádný zásadní problém. Naopak někteří kluci přišli extrémně připravení. Byli to Daníček, Trávník, Civič a s podivem oproti předchozím testům i Tomáš Rada. U nich už nepotřebuji zjišťovat, jakým způsobem se během přípravy zvednou, protože to bych byl trouba, kdybych po nich chtěl, aby se z těch parametrů, které ukázali, ještě zlepšili. U ostatních ale tu odchylku budu chtít vidět," upozornil Svatopluk Habanec.

Jméno Eldara Civiče bylo až doposud pro fanoušky Slovácka malým tajemstvím. V zimní přípravě zářil, sázel jeden gól za druhým, pak o něm ale nebylo ani vidu, ani slechu. Vysvětlení je však prosté. Coby zahraniční hráč mladší osmnácti let nemohl podepsat smlouvu, proto se naplno k mužstvu připojil až teď. „Coby levák je schopný odehrát dva posty – kraj obrany a křídlo. Jeho cesta ovšem možná bude delší, než si myslíme, neboť půl roku neměl zápasové vytížení. V zimní přípravě se však ukázal velice dobře, tak věřím, že na to naváže," prohlásil kouč na adresu mládežnického reprezentanta Bosny a Hercegoviny.

Vedle něj se do přípravy zapojili další mladíci Bartoš, Břečka, Sadílek, Kübl a brankář Nemrava, kteří budou chtít překvapit a udržet se v kádru. To by absolvovali i závěrečné herní soustředění v Rakousku, kde se už pomalu začínají rýsovat soupeři Slovácka. Jedním z nich by měl být účastník nejvyšší rumunské soutěže.

Už ve středu se uskuteční los Synot ligy, do kterého Slovácko půjde s jedním požadavkem. „Chceme hrát úvodní dva zápasy doma, abychom naopak v závěru podzimu měli dva duely venku, protože budeme dělat novou hrací plochu," vysvětlil Svatopluk Habanec.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
25. 6. 2014, středa, 11:44 - Přestup do Jablonce? Nemám problém zůstat, říká Kerbr o Slovácku
25. 6. 2014, středa, 11:35 - Přestup řešil i Valenta, klub jej nepustil do rodné Slavie
24. 6. 2014, úterý, 15:39 - Fotbalové Slovácko chce v létě získat také variantu „bez Doška“
20. 6. 2014, pátek, 15:04 - Martin Kuncl se oženil, pak relaxoval u moře
20. 6. 2014, pátek, 13:15 - Slovácku začala příprava „obávaným“ testováním
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace