26
fanoušků

Kordula po další porážce: Myslel jsem si, že v Karviné to ani prohrát nejde

3. 9. 2018, pondělí, 08:57

S touhle porážkou nepočítali. I když si fotbalisté Slovácka společně vyříkali zpackané derby se Zlínem, tvrdá slova se minula účinkem.

Celek z Uherského Hradiště dostal před reprezentační přestávkou nečekaný políček, když na hřišti v Karviné ztratil další body. Nepříznivý výsledek 1:2 hosty bolel.

„Myslel jsem si, že tento zápas prohrát ani nejde. Bohužel jsem se mýlil,“ uvedl po nedělním utkání kouč Slovácka Michal Kordula.

Celek z Uherského Hradiště inkasoval obě branky ve druhém poločase. Nejprve poslal balon za záda bezmocného gólmana Daňka kanonýr Wágner, vzápětí si premiéru v karvinském dresu osladil Afričan Ba Loua.

„Věděli jsme, že Karviná bude sázet na standardní situace nebo nějaký rychlý kontr, který je schopný Budínský vyřešit, což se potvrdilo v náš neprospěch. Neuhlídali jsme standardku, který celý zápas rozhodla,“ smutní Kordula.

Hosté se i v silném dešti snažili nepříznivý výsledek zvrátit. Šance ale měla hlavně Karviná.

Ba Loua pálil vedle tyče, tutovku osamoceného Ramireze zase zneškodnil Daněk.

Slovácko ale nepříjemné chvíle přečkalo a v dramatickém závěru udeřilo. Trefa střídajícího Navrátila z hranice pokutového území ovšem přišla pozdě. „Naše hra v závěru ztratila veškerou organizaci,“ říká Kordula.

Slovácko podruhé za sebou prohrálo, přitom v prvním poločase soupeře do vážnější příležitosti nepustilo.

„Zápas se ze začátku odvíjel přesně tak, jak jsme očekávali,“ tvrdí Kordula. „Věděli jsme, že budeme držet mít, budeme dominantní a že Karviná bude hrát v bloku v rozestavení. My jsme to obehrávali, ale nic jsme nevymysleli. Neměli jsme kvalitu v útočné třetině hřiště,“ dodává čtyřicetiletý kouč.

Hostující trenér se musel v nedělním zápase obejít bez krajního beka Michala Kadlece, jehož na levé straně obrany nahradil Reinberk.

Poprvé od první minuty nastoupil Jan Kalabiška, který měl motivaci ukázat se, neboť do Slovácka přišel právě z Karviné. Návrat mu ale nevyšel.