*
před 7 hodinami
VIDEO: Ohlasy po zápase s Libercem
před 7 hodinami
U19 a U17: Ve Zlíně prohra a výhra
před 7 hodinami
U18 a U16: S Hanáckou Slavií výhra a pro...
Více na fcslovacko.cz
*
včera
FCS-Třinec 4:2/2:1/-junior.liga-UH 11.11.18
včera
Ohlasy po prohře s Libercem
10. 11. 2018
Tiskovka s novým trenérem 1.FCS Martinem Svědíkem
10. 11. 2018
Tiskovka po zápase s Libercem
9. 11. 2018
Magazín: 1.FC Slovácko před Libercem
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 943 fanoušků
*
Poslední články:
22. 8. 2018, středa, 09:15
V pondělí všichni na derby v novém triku! Hecuj to!
7. 8. 2018, úterý, 08:30
Poslední možnost zakoupení permanentky do kotle
17. 7. 2018, úterý, 14:00
Odpovědi vedení na otázky fanoušků
Poslední článek v blogu:
1. 4. 2018, neděle, 13:44
Slovácko výrazně posiluje...
Poslední video
28. 8. 2018- Závěrečný koncert fanoušků
Poslední fotogalerie
5. 2. 2016- Fanaticos Cup 2016
*
28. 8. 2018
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu
28. 8. 2018
Závěrečný koncert fanoušků
13. 8. 2018
Fanoušci v zápase proti Olomouci
20. 5. 2018
Fanoušci proti Gottwaldovu
8. 5. 2018
Fanoušci v zápase proti Teplicím

Ostrava vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

24. 11. 2018 od 17:00

Městský stadion Vítkovice

Přihlášeno
0
fanoušků

Kluci se mi smějí, že jsem už pět let nedal gól

16. 1. 2016, sobota, 19:04
becko_velky.jpg

Na podzim zasáhl do třinácti utkání, s 1167 minutami byl čtvrtým nejvytíženějším hráčem mužstva. Z obránců toho odehrál vůbec nejvíc. Krajní bek Slovácka Petr Reinberk by na úspěšný podzim rád navázal i na jaře. Pochopitelně ale s tím rozdílem, aby obranná hra týmu klapala o poznání lépe, než tomu bylo v první polovině Synot ligy, kdy byla defenzíva modrobílých druhou nejděravější v lize.

Obránce 1. FC Slovácko Petr Reinberk se svými spoluhráči piluje defenzívu, vedle čistých kont ale tajně touží i po protržení střelecké smůly

Máte za sebou první dva týdny zimní přípravy. Jak moc byly náročné?
Samozřejmě dost. Právě první týdny jsou nejtěžší, než se do toho po dovolené dostanete. Na soustředění v Brodě jsme odstartovali hodně zostra a v podobném duchu trénujeme i teď, ale postupem času se cítím stále lépe.

Myslíte, že máte trénink intenzivnější třeba z toho důvodu, že liga začíná o něco dříve a příprava je tak poměrně krátká?
Intenzivnější to je, ale těžko se to porovnává, protože jsme při nabírání objemu zcela změnili styl tréninku. Při běhání i v posilovně pracujeme s kondičním trenérem, je to úplně něco jiného.

Je při té dřině příjemná vidina, že už brzy zamíříte do tepla do Turecka a už za měsíc začne soutěž?
Jasně, každý z nás se už na ligu těší, už se nemůžeme dočkat, až to zase vypukne. Jak už to tak bývá, tato hrubá část přípravy nikoho moc nebaví, ale víme, že je to potřeba. Samozřejmě se těšíme na soustředění do Turecka, kde si zahrajeme na dobrých terénech.

Trenér Habanec říkal, že při každém tréninku na hřišti pilujete taktiku, a to zejména obrannou hru. Vnímáte v tomto velký rozdíl oproti předchozím letem?
Jelikož jsme dostávali spoustu gólů, tak je logické, že se na to hodně zaměřujeme. Na podzim jsme udrželi pouze jednou čisté konto, což je velice špatná vizitka. Doufám, že se nám to podaří vypilovat a na jaře to bude podstatně lepší. Ideální by bylo, kdybychom nedostávali vůbec žádné góly (úsměv).

Když jste si rozebírali příčiny, proč jste hodně inkasovali, co jste zjistili? Bylo to jen o individuálních hrubkách, nebo tam byla i „systémová chyba"?
Když jsme se dívali, tak drtivá většina padla po individuálních chybách, kterých bylo strašně moc. Jen výjimečně propadla celá defenzíva. Pracujeme na tom, abychom chyby minimalizovali, aby si každý držel svého hráče, svůj prostor.

Vy jste byl na podzim nejvytíženějším obráncem. Berete to jako jistou odměnu, že i při té nedobré hře v zadních řadách jste vykazoval slušnou výkonnost? Bavil se o tom s vámi trenér?
Nijak jsme to nerozebírali, samozřejmě mě ale těší, že jsem nastupoval pravidelně. Snažil jsem se každý zápas podat co nejlepší výkon, snad se mi to i dařilo. Jen mě mrzí, že jsem ke konci podzimu onemocněl a musel jsem vynechat zápasy s Jabloncem a Zlínem. Doufám, že si opět vybojuju místo v základní sestavě a bude to podobně pokračovat i na jaře.

Zdálo se mi, že se více snažíte podporovat útok…
Trenér to po krajních obráncích vyžaduje, když je šance, máme vyjet dopředu. Proto když má volný prostor snažím se i útočit.

Vy ale nejste zrovna ofenzivní typ. V lize jste zatím skóroval pouze jednou, navíc od té doby v Moravě proteklo už hodně vody. Už je to více než pět let. Máte velkou motivaci přidat další gól či góly?
(smích) Určitě bych to strašně chtěl, jenže zatím na to jaksi nemám štěstí. Navíc když vidím kluky před sebou, tak ještě radši přihrávám nebo centruji. Trenér nás přitom před každým zápasem pozvbuzuje, abychom to zkoušeli, když se dostaneme do výhodné pozice.

Nedělají si z vás kluci srandu, že už tak dlouho čekáte na gól?
Dělají. Mám to od nich na talíři skoro pořád. Navíc se mi smějí, že jsem za celou kariéru vystřelil asi pětkrát na bránu (smích).

Pojďme ještě zpátky k přípravě. Některým hráčům dělá potíže umělá tráva, máte v mužstvu i nějaká drobná zranění. Jak jste na tom s umělkou vy?
Je to pochopitelně něco jiného než na přírodní trávě, pár kluků je na to náchylných. Mně chvilku trvá, než si na ni zvyknu, ale žádné potíže mi nedělá. Jen mám ze začátku tvrdší nohy.

Vám se zranění vůbec vyhýbají…
Musím to zaťukat, je to tak. Když už se mi něco stane, tak je to třeba jen vyvrtnutý kotník. Problémy s koleny a svaly se mi vyhýbají.

Zítra vás čeká první přípravný dvojzápas v Žilině. Těšíte se, že si konečně zahrajete?
Určitě. Vždycky je lepší hrát než jenom trénovat. Zvlášť teď, když je těch tréninků opravdu hodně. Netěšíme se jenom na to, že si zahrajeme, ale že si i vyzkoušíme, co jsme zatím natrénovali. Moc by mě potěšilo, kdybychom uhájili čisté konto. Byla by to známka, že jdeme správným směrem. Říká se, že v přípravě na výsledcích nezáleží, my ale určitě budeme chtít vyhrát.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
24. 1. 2016, neděle, 14:38 - Slovácko i přes výborný výkon v Trenčíně padlo
23. 1. 2016, sobota, 18:25 - Fotbalisti 1. FC. Slovácko se připravují na novou sezónu také v posilovně
20. 1. 2016, středa, 07:29 - Slovácko testuje mladíky z Anglie a Francie
15. 1. 2016, pátek, 19:06 - Slovácko triumfovalo v Praze ve třech anketách
15. 1. 2016, pátek, 18:42 - Fanaticos CUP 2016
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace