27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Kerbrova desátá trefa bodový zisk v Liberci nepřinesla

21. 4. 2014, pondělí, 08:34

Ani na dvanáctý pokus fotbalisté 1. FC Slovácko pod Ještědem nezvítězili. V sobotu sice dlouho vedli a ještě sedm minut před koncem drželi alespoň nerozhodný stav.

Pak ovšem přišel „červený" faul Martina Kuncla v šestnáctce a Marek Jarolím rozhodl, že Slovácko odjede z Liberce s prázdnou. „Škoda. Milan Kerbr měl ještě v první půli na noze gól na 2:0. Po přestávce jsme ale upustili od naší hry," litoval kouč Svatopluk Habanec

Fotbalisty Liberce premiérově vedl nový kouč David Vavruška, který v týdnu nahradil Jaroslava Šilhavého. Pro duel se Slováckém ve 25. kole Gambrinus ligy udělal několik změn v sestavě. Jen na střídačce nechal Ukrajince Rybalku či Ghaňana Sackeyho a na levý kraj obrany nasadil mladíka Pokorného, který si připsal teprve druhý ligový start.

Liberci se ale v první půli nevedlo. Až na pokus o úvodní nápor hrál nepřesně, dirigentskou taktovku v úvodnějším dějtsví třímali hráči hostí. Už v šesté minutě šli do přečíslení, ale Jiří Valenta pálil mimo. Pak prostor mezi tyčemi netrefil ani Libor Došek, čekající na 100. gól v české lize.

Ve 22. minutě už tým z Uherského Hradiště vedl. Po centru z pravé strany si zpracoval míč Milan Kerbr a desátým gólem v sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce Slovácka.

Liberec si první vážnější možnost vytvořil až v 36. minutě, kdy po standardce poslal odražený míč těsně nad Luckassen.
Vzápětí na druhé straně zachránil domácí brankář Kovář, který vyškrábl Valentovu teč. Severočeši v závěru poločasu přece jen trochu přidali, Frýdkovu tečovanou střelu musel gólman Heča od bližší tyče vyrazit na roh.

„První půli jsme hráli špatně. Nedostal se na hřiště impulz, který jsme chtěli, aby se tam dostal. Bylo to na zataženou ruční brzdu," přiznal David Vavruška.

„V první půli jsme měli více ze hry a proměnili jednu ze šancí. Kerbr měl možná na noze gól na 2:0, bohužel nedal a v druhé půli jsme od naší hry upustili," mrzelo hostujícího kouče Svatopluka Habance.

Po přestávce Liberečtí zvýšili aktivitu a začali si vytvářet nebezpečné akce. Především v 52. minutě neměli daleko k vyrovnání. Jarolím dostal ideální zpětnou přihrávku, jenže v gólové pozici přestřelil. Neujala se ani nadějná standardka, po níž mířil Rajnoch hlavou nad.

V 67. minutě už se liberecký stoper dočkal premiérové branky po zimním příchodu do Slovanu a první trefy v české lize od listopadu 2009. Po přímém kopu se prosadil hlavou na zadní tyči – 1:1.

„Do druhé půle jsme vstoupili hodně zatažení. Místo abychom dál hráli hru, která nás teď trochu zdobí, jsme od toho upustili," zlobil se trenér Slovácka.
A to ještě deset minut před koncem zápasu přišel rozhodující moment zápasu. Martin Kuncl skolil ve vápně Jarolíma a sám faulovaný z penalty zajistil Severočechům tři body – 2:1.

David Vavruška tak Slovácko porazil stejně jako při své premiéře v Příbrami, tehdy jeho svěřenci zvítězili v Uherském Hradišti 3:2.

„Vítězství je důležité pro moji práci. Já jí věřím, ale hráč má v tomhle případě trošku jednodušší myšlení. Zápas se vyhraje, trenér má pravdu. Zápas se prohraje, trenér ji nemá," uvedl liberecký lodivod.

„Vzhledem k tomu, že se nehraje na jeden poločas, domácí vyhráli. Mrzí mě to, mohli jsme sahat po bodu, ale nestalo se," pokrčil rameny Svatopluk Habanec.

FC Slovan Liberec – 1. FC Slovácko 2:1 (0:1)

Branky: 67. Rajnoch, 82. z pen. M. Jarolím – 22. Kerbr. Rozhodčí: K. Hrubeš – Kordula, Filípek. ŽK: Diviš, Petr, Šimko. ČK: 81. Kuncl (všichni Slovácko). Diváci: 3480.

Liberec: Kovář – Coufal, Pimpara, Rajnoch, Pokorný – Kolár (46. Douglas), Pavelka, M. Jarolím (89. Sackey), Obročník (75. Budnik), Frýdek – Luckassen. Trenér: Vavruška.

Slovácko: Heča – Kuncl, T. Rada, Košút, Šimko – Diviš (77. Trávník), Petr, Šumulikoski, Valenta (86. Lukáš), Kerbr – Došek. Trenér: Habanec. (čtk)