Poprvé v sezoně skórovali jako první, v důležité venkovní bitvě proti Pardubicím potrestali hrubku soupeře a premiérovým gólem Marinelliho šli do vedení, jenže ve druhé půli se zatáhli a o nadějný náskok přišli. Fotbalisté Slovácka v 9. kole první ligy remizovali na hřišti posledního týmu tabulky 1:1 a v turbulentním období přešlapují na místě.
„Po prvním poločase jsme mysleli na víc, ale ve druhé půli jsme byli hodně pod tlakem. Takže z toho pohledu jsme s bodem z venkovního zápasu spokojení," říká trenér Slovácka Jan Kameník.
Očekávaný dotaz na změny ve vedení uherskohradišťského klubu na východě Čech nepadl.
Jak jste viděl zápas?
Nezachytili jsme úvod utkání. Cítil jsem, že se do toho nemůžeme dostat. Pardubice byly pohyblivé. Hodně rotovaly hráče, držely míč, kombinovaly, na což jsme se připravovali. Po patnácti minutách jsme se do toho dostali. Potřebovali jsme, aby i soupeř musel běhat trošku víc bez míče, aby musel bránit, což se nám ve druhé části první půle docela dařilo. Dokázali jsme vstřelit branku a poprvé v sezoně šli do vedení.
To jste ale neudrželi. Proč?
Prvních deset nebo patnáct minut druhé půle ještě bylo v pořádku, pak nás ale Pardubice zatlačily. Domácí byli pohybliví, vytvářeli si hodně standardních situací. Dávali hodně míčů do boxu. My jsme s vypětím sil ubránili docela dost nebezpečných situací. Na druhé straně v přechodové fázi jsme tam taky něco měli. Bylo to o tom, jestli dokážeme přidat druhý gól, nebo Pardubice skóre srovnají. V momentě, kdy byl Daníček zraněný a my byli v desíti, jsme nepohlídali jeden balon za obranu a zbytečně jsme inkasovali. Pak to bylo drama až do konce. Musím pochválit hráče za to, jakým způsobem to odbránili. Jsme rádi i za bod.
Pro zobrazení celého článku navštivte web zdroje článku
|