Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Juniorka Slovácka jede, Zábřeh sestřelil hattrickem Čtvrtníček

02.10.2011, neděle, 15:31

Kunovice – Juniorka Slovácka pokračuje v sérii neporazitelnosti, která od neděle čítá již deset zápasů. Čtvrtou výhru v sezoně mužstvu vystřílel proti Zábřehu Josef Čtvrtníček, jehož podpis nesly všechny tři branky domácích.

„Byl to jeho zápas, vedle gólů odvedl i výborný výkon. Pochvalu si ale zaslouží všichni hráči od posil z áčka až po mladíky,“ ocenil výkon svých svěřenců trenér Jan Palinek.

1. FC SLOVÁCKO B – ZÁBŘEH 3:1 (1:1)

Vedle spousty mladíků mohl domácí kouč nasadit do zápasu i trio rekonvalescentů z A-týmu. A Hlúpik, Perůtka a Fujerik byli na hřišti pořádně vidět. Právě posledně jmenovaný měl velký podíl na dvou brankách hradišťské zálohy. Poprvé se hbitý záložník připomněl v 18. minutě, kdy naservíroval míč skórujícímu Čtvrtníčkovi – 1:0.

„Kluci do toho po dlouhé pauze vletěli z voleje a zvládli to na jedničku. Hlavním pozitivem je to, že jim vydrželo zdraví, dalším pak jejich výkony,“ poznamenal Jan Palinek.

Z vedení se ovšem Slovácko neradovalo dlouho, o čtyři minuty později totiž dostal míč po dlouhém autu do pokutového území do sítě Pospíšil – 1:1. „Ten gól mě mrzí, hráče jsme na to totiž upozorňovali. Bylo to laciné vyrovnání,“ zlobil se Palinek.

Jeho svěřenci si ho udobřili po přestávce. „Přeřadili jsme na vyšší rychlostní stupeň, hráli jsme mnohem lépe než v úvodní pětačtyřiceti­minutovce. Odměnou nám byl druhý gól,“ spokojeně pokýval hlavou trenér Slovácka. Branku po necelých dvou minutách pobytu na hřišti zařídil přesným centrem Kleiber, jehož nabídkou Čtvrtníček nepohrdl – 2:1.

Vzápětí ovšem dostal zápas další dramatickou zápletku, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Maděrka. „Jenže očekávaný tlak soupeře vůbec nepřišel. Snažil se naši obranu překonat dlouhými nakopávanými balony, s ěmi jsme si však poradili,“ chválil Palinek dobře fungující defenzivu. Sedm minut před koncem navíc podtrhl výhru domácích třetím gólem Čtvrtníček, který dorazil do sítě Fujerikovu vyraženou střelu a završil tak svůj druhý hattrick v sezoně – 3:1.

Branky: 18., 72. a 83. Čtvrtníček – 22. Pospíšil. Rozhodčí: Fojt – Šenkýř, Soukal. ŽK: Maděrka – Hrdlovič. ČK: 73. Maděrka.

Diváci: 160.

1. FC Slovácko B: Chvojka – Malý, Ohnutek (88. Lipoti), Franta, Borusík, Fujerik, Hlúpik (70. Kleiber), Svízela, Perůtka, Čtvrtníček, Maděrka. Trenér: J. Palinek.