18
fanoušků

Jeho táta za Olomouc válel, Kerbr junior ji obral. Odstřelí Kotůlka?

29.10.2013, úterý, 15:33

Na Andrově stadionu zase střílí góly fotbalový útočník Milan Kerbr. Z jeho víkendových dvou branek však v Olomouci radost nemají. Syn olomoucké legendy zajistil Slovácku na Hané cennou remízu 2:2. Ambiciózní modří po 12. kole dál trčí v nudném středu tabulky.

A to ještě Kerbr junior stihl dvě velké šance zahodit. "Kdybychom vyhráli 3:2, bylo by to snové," culil se hrdina moravského derby. Táta mu po zápase jako někdejší sigmák za branky nespílal. "Nenadával mi, naopak mě pochválil, což on moc nechválí. Říkal, že je škoda, že jsme druhý poločas přestali hrát, protože jinak bychom možná sahali po třech bodech."

Ale to už by pro domácí bylo příliš kruté. Vyjma 120 vteřinového výpadku, kdy se Kerbr trefil hlavou ve 30. minutě po standardní situaci a vzápětí nohou z úhlu po smrtícím brejku, byli Hanáci lepším týmem. Měli však jen územní převahu, ze které ve druhé půli vytěžili pouze vyrovnání, když perfektní přihrávku Davida Housky za obranu uklidil placírkou mezi nohy Melichárka kanonýr Michal Ordoš.

Po Kerbrovi byl druhou velkou postavou utkání diblík Houska. Mladý záložník pomalu přebírá režii olomoucké hry. V sobotu se dočkal i první ligové trefy, když modré poslal do vedení střelou ze standardní situace, kterou přizvedla teč ve zdi. Jinak toho ovšem Olomoučané moc nepředvedli.

Vyhrát mohli, pokud by Doležal ve skluzu v jasné pozici dosáhl na přízemní centr aktivního štírka Navrátila, jenže míč minul stejně jako v závěru Kerbr bránu. A tak se body dělily. "Za bod jsem velice rád. Nemůžu ani říct, že bychom si sem pro něj jeli. Vzhledem k průběhu zápasu má pro nás velkou cenu. Domácí byli aktivnější, ale v přechodové fázi jsme je předčili, padla z toho naše druhá branka," těšilo slováckého kouče Svatopluka Habance.

• eLucky - 29.10.2013, úterý, 15:42
    (0)

Nechápu proč sa pořád všude píše o dvouminutovém zatmění Olomouce... Biolek na pravé straně zálohy motal obranu celý první poločas a ten kripl, co ho bránil, ho několikrát zastavil jenom za cenu faulu, mnohé nepochopitelně nebyly oceněny kartou navíc. Olomouc měla možná víc míč na kopačkách, ale vyjma gólu prakticky neměli šanci ani střelu... ale v novinách se ZAS píše jak kdybysme sa celý zápas bránili, nic nevytvořili a Sigmička měla enom tů smolu, že tam nedoťukla ten třetí gól. Za první poločas može byt Hanácká družina ráda za ten výsledek, jaký byl! Celkově poprávu dělba bodů.