06.11.2023
Fanoušci v zápase proti Hradcu

Harba? Gól dát umí, ale předvedl málo, uvedl trenér Svědík

19.01.2019, sobota, 22:46

Nebyla to žádná hitparáda. To ovšem žádný z diváků v mrazivém počasí ani nečekal. Fotbalisté Slovácka se po návratu z Turecka představili fanouškům, v jediném zimním přípravném zápase na území Moravy zvítězili nad domácí třetiligovou Kroměříží 4:1. Favorit rozhodl sobotní duel třemi brankami v závěrečných dvaceti minutách.

Fotbalisté ligového Slovácka (v modrých dresech) zvítězili na umělé trávě v Kroměříži 4:1.

Trenér Slovácka Martin Svědík byl více spokojený s výkonem ve druhém poločase. „V naší hře byl lepší pohyb, lépe chodil balon a hlavně jsme vstřelili branky,“ vyzdvihl kouč prvoligového celku.

Jinak k úvodní části měl náročný odborník oprávněně velké výhrady. „V prvním poločase jsem nebyl spokojený s organizací a prací hráčů uprostřed hřiště. Náš výkon ve druhé půli byl na těchto pozicích diametrálně odlišný. Od toho se odvíjela kvalita v obranné i útočné fázi,“ prohlásil Svědík.

Slovácko v první půli nijak nezářilo. Jediný výrazný okamžik přišel až těsně před poločasem, kdy po závaru před brankou Hanácké Slavie dopravil balon do sítě dorážející Harba.

To však byla jediná povedená akce zkušeného útočníka, jenž je v Uherském Hradiště na zkoušce. „Od Harise to bylo málo, ale bylo to zapříčiněné tím, že si v patnácté minutě začal stěžovat na bolest nohy. Asistenti měli reagovat dřív a vystřídat ho,“ míní Svědík.

Jinak ale nechce bývalého kanonýra Zlína, Jihlavy nebo Hradce Králové zatracovat. „Závěr zatím není žádný. Neviděl jsem toho moc. Budeme muset počkat, jak se dá rychle do kupy. V tréninkovém procesu sice pracoval dobře, nás ale zajímá zápas,“ připomíná kouč Slovácka.

O kvalitách bosenského fotbalisty nepochybuje, otazník visí hlavně na aktuální formou. „Haris umí dát gól. Musíme si ale uvědomit, že poslední zápas odehrál druhého září. To je strašně dlouhá doba. S kluky vydrží na tréninku běhat, ale chybí mu zápasová praxe, což bylo vidět i v Kroměříži,“ uvedl Svědík.

• vajdik - 22.01.2019, úterý, 10:24