30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Góly mi chybí, bojuju s tím, ví dobře slovácký útočník Kliment

11.12.2020, pátek, 08:30

Nedal gól, ani na něj nepřihrál, dokonce se obešel bez střely. Fotbalového útočníka Jana Klimenta přesto fanoušci Slovácka zvolili hráčem zápasu při pondělní remíze 1:1 v Liberci. Zaujal příkladnou bojovností, v soubojích s ním se vyfauloval protihráč.

„I já sám jsem měl ze sebe dobrý pocit, hrálo se mi dobře. Bylo to fyzicky dost náročné, což potvrdilo, že jsem musel střídat už v 74. minutě. Ale mojí hře chybějí čísla, to si přeju do budoucna zlepšit,“ zmínil sedmadvacetiletý Kliment, že v této sezoně skóroval jen jednou.

V Liberci jste svedl neskutečné množství soubojů a hodně jste toho taky naběhal.
Nevím, jestli jsem toho naběhal hodně kilometrově, ale sprintových úseků bylo hodně, což se i projevilo tím, že jsem už před koncem nemohl. Cítím se dobře, i fyzicky. Soubojů bylo taky hodně. Slovácko hraje většinou na jednoho útočníka, kterým jsem buď já, nebo Rigi (Rigino Cicilia), ten je víc do soubojů. Ale přijde mi, že jsem se soubojové chování taky naučil. Dokážu si pokrýt balón a vzít si ho jeden na jednoho, v tom jsem se v posledních zápasech zlepšil.

Liberecký Kačaraba se na vás v úvodu druhé půle vykartoval v rozmezí pěti minut. Byl v tom váš záměr?
Ne že bych měl v hlavě, že už má žlutou a za mnou je právě on. Ale věděl jsem, že mladý Sadílek si na mně taky udělal žlutou a žlutou měl i Rabušic, tak jsem si i říkal, že by se po našem vyloučení třeba síly na hřišti později mohly srovnat. Zápas by se tím změnil, což se přesně stalo.

Vašemu výkonu chyběl jen gól, že?
Je to tak, s tím v posledních zápasech bojuju. Vždycky jsem to měl tak, že chci hlavně pomoct týmu, tak si hodně chodím pro balóny, na úkor toho pak možná trochu chybím ve vápně.

V říjnovém pohárovém utkání jste přece dal tři góly Prostějovu.
To je sice pravda, ale dva byly z penalt. A byl to přece jen pohár. Chtělo by to dát nějaké góly v lize, pak by ten můj výkon vypadal ještě trošku líp.