15.02.2024
04.02.2024

Druhá liga: Favorité se prosazují v závěrech zápasů

27.10.2007, sobota, 18:55

Sobotní program 13. kola druhé ligy otevřely tři dopolední zápasy a ve všech se o způsobu dělby bodů rozhodovalo až v posledních minutách.

Šlágrem byl duel Bohemians Praha - Jihlava. V jeho strhujícím závěru dokázali domácí hráči senzačně vyválčit alespoň bod za remízu 3:3. Hosté z Vysočiny se zásluhou Simra v 5. minutě ujali vedení a přestože Brzezina o pět minut později vyrovnal, Jihlavští ještě do přestávky získali zásluhou Simra a Faldyny dvougólové vedení. Poslední minuty ale patřily skvěle finišujícím "právoplatným" Klokanům. 86. minuta - 2:3. 93. minuta - 3:3. O obě branky se postaral Šisler.

Rozjeté Ústí nad Labem po dvou kolech narazilo v Sokolově, přestože od 70. minuty vedlo gólem Bočka. Sokolovský dvougólový střelec Costa ale v 81. a 86. minutě skóre otočil ve prospěch domácích, kteří tak zvítězili 2:1.

Nevyrovnaně hrající HFK Olomouc byl blízko další zbytečné bodové ztráty na půdě Třince. Po bezbrankových 90 minutách ale na začátku nastaveného času trefil tři body pro Holici Kropáček. Olomoucký celek se dočkal vůbec prvního vítězství na hřištích soupeřů v letošní sezoně.

Druholigové odpoledne načal zápas Fulnek - Dukla, který skončil domácí výhrou 1:0. O jediný gól se postaral v 68. minutě domácí Smetana pohodlnou střelou do prázdné branky. Fulnek se díky tomu udržel v horní polovině tabulky.

Vpodvečer favorité bodovali naplno. Slovácko porazilo bez větších potíží Hlučín 2:0 (vice ZDE).

Opava se proti Krči protrápila k vítězství 2:1. Domácí sice vedli od 20. minuty poté, co si Kozák sám pohlídal, aby jeho vyražená střela napodruhé skončila v bráně. Těsně před poločasem ale pražský Vojtíšek vyrovnal. O výsledku rozhodla až 66. minuta. Brankář Krči a reprezentační jednadvacítky Švenger udeřil do obličeje dorážejícího Bartesku a kromě penalty byl potrestaný i červenou kartu. Pokutový kop se štěstím proměnil Mezlík.

Znovu zaváhali fotbalisté Hradce Králové, kteří v neděli jen remizovali 0:0 v Čáslavi a ztratili bezprostřední kontakt s čelem tabulky. Na Slovácko už ztrácejí čtyři body, vedoucí Příbram je od nich vzdálená pět bodů.

Příbram si s přehledem udržela vedení v tabulce, když zdolala Vítkovice lehce 4:1.