14. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Baníku

Došek zasadil Příbrami K.O. v posledních vteřinách

21. 2. 2016, neděle, 13:15

Už se zdálo, že záchranářská bitva mezi Příbramí a Slováckem skončí bezbrankovou remízou. Jenže přesně ve chvíli, kdy na stadionu u Litavky vypršela devadesátá minuta, natáhl svou dlouhou pravou nohu Libor Došek a špičkou kopačky trknul míč do sítě. Rozpoutal tak modrobílou radost ze zisku tří bodů, které svěřence trenéra Habance posunuly na devátou příčku tabulky.

„Měli jsme dnes velké štěstí," uznal po utkání trenér Slovácka Svatopluk Habanec. „Byl to zápas blbec," zaznělo z úst jeho protějšku Pavla Tobiáše. Tyto dvě krátké věty dokonale vystihly dění na hřišti.

Po prvním poločase by si na výhru Slovácka vsadil jen málokdo. Modrobílí se nepoučili z úvodního jarního kola, kdy proti Plzni prospali první pětačtyřiceti­minutovku a zaplatili za to těsnou porážkou. Ani tentokrát nezačali vůbec dobře.

Na ránu Pilíka, kterou zastavila pravá tyč Hečovy brány, sice odpověděl akrobatickým pokusem Kone, pak ovšem na hřišti jasně dominovali domácí.

Pokusy Štípka a Krameše mířily těsně vedle, Bednářův střelu z úhlu vychytal Heča. Za další hlavičkou nejlepšího střelce domácích se gólman Slovácka jen bezmocně natahoval, míč však prosvištěl těsně vedle. A když Hnaníček otřel svůj pokus o tyč, přežili hosté nápor Příbrami bez úhony.

„První půle byla z naší strany víc než špatná. Byli jsme pod velkým tlakem a kromě střely Koneho jsme nic neměli," konstatoval Svatopluk Habanec. „Roli asi hrálo i počasí, protože jsme hráli proti silnému větru, což domácím pomáhalo k tlaku," snažil se najít polehčující okolnost.

„Byl jsem hodně spokojený, měli jsme spoustu šancí a vše se vyvíjelo dobře. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli prohrát," kroutil po utkání hlavou domácí lodivod.

Ihned po změně stran jeho zmar prohloubil Bednář, když po Susově centru nastřelil břevno.

Pak už začali přebírat taktovku hosté. Největší šanci měl po hodině hry Došek, jeho ránu z první po centru Biolka ale efektně zlikvidoval Hruška. Slovácko zlobilo stále víc, všechny závary ale domácí přežili.

„Začali jsme hrát lépe až od 70. minuty, kdy jsme tam měli více centrů," všiml si trenér Slovácka.

V závěru mohli nejprve strhnout vítězství na svou stranu Příbramští, přímý kop Pilíka ale mířil přesně na Heču. A tak po rohovém kopu Havlíka rozhodli hosté z Uherského Hradiště. Míč doskotačil až před Doška, který ho špičkou kopačky propasíroval k levé tyči – 0:1.

„Takové góly padají, podobné prohry jsou nejhorší. Byl to, jak se říká, zápas blbec. Kluci mají hlavy dole a budeme muset s nimi hodně pracovat, aby je zas zvedli," popisoval atmosféru v šatně trenér Příbrami.

„Už jsem myslel, že mě nic nepřekvapí, ale fotbal vždy přinese něco nového. Prohrát takové utkání je velké umění," dodal Pavel Tobiáš zklamaně.

To v kabině Slovácka se mohutně slavilo, tři body z Příbrami mají cenu zlata. „Usmála se na nás štěstěna. Pro domácí je to hodně kruté, ale pro nás velmi důležité vítězství," radoval se Svatopluk Habanec.

1. FK Příbram – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 90. Došek. Rozhodčí: Kocourek – Kříž, Hrabovský.
ŽK: Kone, Kerbr (oba Slovácko).
Příbram: Hruška – Sus, Chaluš, Tregler, Mudra – Hnaníček, Krameš – Pilík, Rezek (58. Suchan), Štípek (73. Šabala) – Bednář. Trenér: Tobiáš.
Slovácko: Heča – Reinberk, Košút, Hofmann (85. Šumulikoski), Chýla – Havlík, Rada – Biolek (80. Civič), Kone (90. Daníček), Kerbr – Došek. Trenér: Habanec.

HLAVNÍ MOMENT - 90. minuta

Když padne jediný gól zápasu v závěrečných vteřinách utkání, těžko můžete vybrat za klíčový okamžik něco jiného. Libor Došek opět potvrdil, že i když hraje poslední zápasy své kariéry, stále patří mezi nejnebezpečnější útočníky Synot ligy.

MUŽ ZÁPASU - Libor Došek

V minulém kole se po jeho příchodu na hřiště posadila na zadek mistrovská Plzeň, na bodový zisk to ovšem ještě nestačilo. V Příbrami dvoumetrového snajpra nejprve skvěle vychytal gólman Hruška, v rozhodující chvíli měl ale blíže k balonu slovácký klenot.

ČÍSLO UTKÁNÍ - 3

Tolikrát trefili fotbalisté Příbrami brankovou konstrukci Slovácka. Milan Heča měl největší kliku už v 6. minutě při střele Pilíka, pokusy Hnaníčka a Bednáře se o tyč, respektive břevno jen otřely. Domácí měli i další šance a jak správně uznal kouč Habanec, paní Štěstěna byla v sobotu odpoledne dvanáctým hráčem Slovácka.